sobota, 19 października 2019

ANGRY BIRDS 2 - PRZEWODNIK I KSIĄŻKA...


Chyba nie ma osoby, która nie znałaby "śmiesznych ptaszków prawda? W moim przypadku przygoda z Angry Birds zaczęła się już dawno temu w postaci gry na telefonie, jeszcze chyba takim zwykłym, nie dotykowym. Ileż to godzin spędziłam na pokonywaniu kolejnych poziomów...Dziś nadal od czasu do czasu sięgam po powyższą grę, już w nowej wersji, a moje dziecko poszło o krok dalej i poznaje "życiorys" i przygody ptaszków, czytając ciekawostki o nich w "Oficjalnym przewodniku Angry Birds" oraz książce wydanej na podstawie powieści filmowej.

"Oficjalny przewodnik Angry Birds" to kopalnia informacji, quizów, ciekawostek, gier, zabaw i wiele więcej o sympatycznych ptakach. Przewodnikiem po Ptasiej Wyspie jest tutaj Czerwony, który uczy się dzięki temu kontroli nad gniewem. Bomba, Bubbles, Chuck, Cyrus, Edward, Ewa, Hal, Sędzia Prężydziób, Matylda, Mocarny Orzeł, Shirley, Stella, Terence, Timothy i wcześniej wspomniany Czerwony to cała książkowa ekipa i każdemu z bohaterów poświęcony jest "kawałek" książki, w którym dowiemy się życiorysów, marzeń, talentów i tym podobnych informacji. Najważniejsze przynajmniej dla mnie jest zupełnie co innego - cały przewodnik pokazuje na przykładzie bohaterów w jaki sposób radzą sobie oni z gniewem czy wściekłością. Niby tylko mimochodem, w formie żartobliwych historyjek, a jednak dziecku zostają w głowie rady ptaszków. Genialne posunięcie.

W tej niewielkiej (format zeszytu) lekturze można znaleźć tak wiele wciągających rzeczy, że chyba nie jestem w stanie opisać ich tutaj wszystkich, ale wierzcie mi, że dziecko nie będzie się nudzić.

"Angry Birds 2" - to książka wydana na podstawie filmowego hitu o tym samym tytule. Opowiada o dziejach Ptasiej Wyspy tuż po inwazji świń i ich króla Lenarda, kiedy to Czerwony, Chuck i Bomba uratowali wyspę. Spokój nie trwał jednak zbyt długo i mieszkańcy obu wysp muszą zewrzeć szyki, bo nadciąga lodowata orlica, która chce zniszczyć ptasie i świńskie miasta. Będzie się działo... W środku książki czeka też na czytelnika niespodzianka w postaci ściśle tajnych informacji o głównych bohaterach.

Obie publikacje są formatu zeszytu, może ciut mniejsze, więc śmiało można zabrać je do torebki czy plecaka. Wydano je na kredowych, lśniących kartkach, na tyle grubych, by nie niszczyć się pod ciekawskimi paluszkami naszych dzieci. Bardzo przypadł mi do gustu język, jakim napisano treść, który okazuje się być niezwykle dowcipny, a zarazem dostępny nawet dla młodszych dzieci. O ile w książce "Angry Birds 2" nie znajdziemy zbyt wielu ilustracji, to w "Przewodniku" jest ich całe mnóstwo. Są kolorowe i żywe - cała książeczka taka jest. Gdybym miała określić ją jednym słowem, to powiedziałabym, że jest radosna!

Podsumowując - Wydawnictwo Edipresse jak zwykle zadbało o najmniejszy nawet szczegół, dzięki czemu obie publikacje są dopracowane do perfekcji. Edipresse trafia też tradycyjnie w gusta najmłodszych czy też ciut starszych dzieci. Polecam!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka