sobota, 12 października 2019

KONKURS Z NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS...Większość dzieci uwielbia zwierzęta i mam wrażenie, że tylko dziecko potrafi wiedzieć ich świat w ten specjalny, pełny zainteresowania i miłości do nich sposób. Moje dziecko zadaje setki pytań na temat zwierząt, przyrody czy otaczającego świata i ze szczerą ciekawością słucha odpowiedzi na owe pytania. Nie zawsze jednak potrafię na nie odpowiedzieć, bo zwyczajnie nie posiadam takiej wiedzy. W takich sytuacjach bardzo często ratuje nas magazyn National Geographic Kids...

„Misją magazynu jest rozbudzenie ciekawości i upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o otaczającym świecie, uwrażliwienie ich na zachodzące na naszej planecie procesy i zjawiska (...)". Jest to mega kolorowy magazyn, który śmiało mogę nazwać kopalnią wiedzy o zwierzętach i przyrodzie... o świecie. To nie jest zwykła gazetka, którą przeczytacie w parę minut, o nie! Tutaj strona po stronie, razem z dzieckiem, będziecie poznawać zwyczaje czworonożnych, dwunożnych, płetwiastych itp. przyjaciół, ale nie tylko to. Ja i synek dłużej wciągnęliśmy się w Dzika Odyseję czyli safari po polskich parkach narodowych (strona 4). O co w tym chodzi? Zaczęło się od... paszportu, który załączono do sierpniowego magazynu National Geographic Kids (można go też wydrukować na stronie natgeokids.pl ), a następnie podczas multimedialnego widowiska w parku otrzymaliśmy specjalną pieczątkę. Każde dziecko, które odwiedzi co najmniej trzy parki i otrzyma trzy pieczątki, może w nagrodę dostać jedną z ekologicznych supernagród. Jednak nie o nagrody głównie tu chodzi, a o poznanie naszych polskich pięknych miejsc :). 


Wzięliśmy też udział w konkursie fotograficznym, w którym dziecko za pomocą zdjęcia pokazuje jak widzi otaczający świat. Tematyka konkursu daje ogromne możliwości, a nagrody, które można zdobyć przyprawiają o zawrót głowy. Do wygrania są gokardy Turnado w zestawie z Lego, kaskiem, koszulką i płytą, fotele Diablo Chairs z grą, lupą i płytą, deskorolki z kaskiem, grą, lupą i maskotką oraz zestawy zawierające lornetkę, grę, maskotkę, plecak, worek i piórnik. Regulamin konkursu znajdziecie na wcześniej wspomnianej stronie.

Jest jeszcze drugi konkurs, gdzie należy stworzyć zielnik "roślin miododajnych" w ramach akcji "Ratujmy pszczoły". Wiele informacji o akcji znajdziemy w magazynie, ale oprócz tego można otrzymać dodatkowy pakiet materiałów informacyjnych.Zapraszam do udziału dzieci w wieku od 6 do 11 lat. 

Dla młodszych dzieci wydawnictwo przygotowało również "zwierzakowe" kolorowanki, a przy każdej z nich umieszczono kilka ciekawostek. No i oczywiście są cudne naklejki, które nasze pociechy wprost uwielbiają. Jak dla mnie National Geographic Kids to strzał w dziesiątkę !

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka