piątek, 8 listopada 2019

PSYCHOLOGIA DZIECKA - PIERWSZY KURS ONLINE ZA MNĄ...

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.crp.wroclaw.pl/kurs/terapia-zajeciowa-92.html

Jestem osobą, która jeśli czegoś nie rozumie, to ze wszystkich sił stara się posiąść odpowiednią wiedzę, dzięki której mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Mam troje dzieci, w różnym wieku i o różnych charakterach, których często nie rozumiem, więc ostatnimi czasy postanowiłam zgłębić dziecięcą psychikę.Jako, że mamy okres jesienny, który sprzyja przeziębieniom, ale też długimi, nudnymi wieczorami,  zdecydowałam się na kursy online, które pozwalają mi jednocześnie zajmować się chorym dzieckiem i kształcić się. Pierwszym z kursów, jak się zapewne domyślacie jest "PSYCHOLOGIA DZIECKA", która pozwoli mi na lepsze poznanie tej ciekawej dziedziny, a zarazem lepsze poznanie mojego dziecka, gdyż szkolenie skupia się głównie na podstawowych wiadomościach dotyczących sfery emocjonalnej i intelektualnej w okresie dzieciństwa. Nacisk kładzie się  tutaj na rozwój w obszarze emocji, kontaktów społecznych i funkcjonowaniu dziecka w społeczeństwie - czyli wszystko to, na czym terapeuci skupiają się w przypadku mojego syna. W sześciu modułach, omówiono szczegółowo istotę dzieciństwa, psychologię dziecięcą - wprowadzenie, teorie rozwoju dziecka, okres wczesnego dzieciństwa, okres średniego dzieciństwa i okres późnego dzieciństwa. Jak wspominałam wcześniej, każdy z modułów zakończony jest pytaniami sprawdzającymi wiedzę i przygotowującymi do testu całościowego, po którym otrzymujemy ocenę. Oczywiście po pozytywnym zakończeniu kursu, każdy uczestnik otrzymuje dyplom i zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu kompetencji ogólnych. 

Nie dysponuję odpowiednią ilością czasu, aby codziennie biegać na zajęcia stacjonarne, w związku z czym wybrałam do nauki Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu, dzięki któremu uczę się w dogodnych dla mnie momentach, we własnym tempie i nie jestem ograniczona w żaden sposób czasowo. Dodatkowo mogę kilkakrotnie wracać do "przerobionego" tematu i sprawdzać swoją wiedzę w pytaniach kontrolnych. Jest to ogromna wygoda dla każdego uczestnika szkolenia, nie tylko dla mnie. Kursy są dostępne dla mnie w każdym miejscu, w jakim się znajduję, jeżeli tylko mam dostępny internet, ale w naszych czasach brak internetu dotyczy tylko niewielkiego grona osób. Po za tym na platformie mamy ogromną ilość szkoleń do wyboru, a ja lubię mieć wybór. I jest jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz - kursy online są zdecydowanie tańsze niż te stacjonarne, gdzie płacimy nie tylko za sam kurs, ale też za salę, wykładowcę czy media. 

Jeśli klikniecie w słowa podświetlone na niebiesko lub w link pod zdjęciem, znajdziecie się na stronie Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu i sami możecie sprawdzić jak ogromny wybór kursów tam znajdziecie. Wszystkie podzielone są według kategorii tematycznych. Są kursy stanowiskowe, kosmetyczne, administracja i zarządzanie, edukacja, kompetencje rodziców, excel, media i komunikacja, nowe technologie, psychologia i rozwój osobisty, prawo i nauki społeczne, sprzedaż i marketing, zdrowie i dieta, kursy wideo i kursy hobbystyczne. Wszystko przedstawione jest w przystępny i przejrzysty sposób - zarówno strona, jak i same kursy.

Jeśli jesteś rodzicem, pracodawcą, pracownikiem,  wychowawcą czy po prostu osobą chcącą zdobywac nową wiedzę i samodoskonalić się, to szczerze polecam powyższa platformę.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka