środa, 13 listopada 2019

WYMIANA FILTRA OLEJU - CZYLI PRZYGOTOWUJEMY SAMOCHÓD DO ZIMY...

Zdjęcie pochodzi ze strony https://autocraft24.pl/asdna-filtrze-oleju-nie-ma-co-nadmiernie-oszczedzac-fachowcy-autocraft-tlumacza-dlaczego-zwlekanie-z-wymiana-sie-nie-oplaca


Samochód to pojazd napędzany silnikiem spalinowym, a co za tym idzie, siłą rzeczy olej silnikowy w czasie pracy ulega częściowemu zanieczyszczeniu. Jest naturalna kolej rzeczy i każdy kierowca wie, że aby uniknąć uszkodzenia silnika przez brudny olej, należy stosować wysokiej jakości filtr oleju, oczywiście odpowiedni do marki naszego samochodu.Filtr, to niby niepozorna część silnika, a pełni ogromną rolę, zatem  należy go wymieniać przy każdej wymianie oleju, gdyż ma on swoją ograniczoną pojemność i zużywa się tak samo, jak pozostałe części Z kolei olej należy wymienić raz w roku lub co 15 tys. km. ale nie jest to regułą. Samochód poruszający się głównie w ruchu miejskim "potrzebuje" nawet częstszych wymian oleju, bo zimny silnik  ( a tak się dzieje, kiedy poruszamy się na krótkich dystansach) chłonie wodę i jeśli nie jest rozgrzany do temperatury około 100 stopni Celsjusza, to zwyczajnie woda która w nim się gromadzi nie ma możliwości odparowania i tym samym zmniejszają się właściwości smarne. Teraz, w okresie jesienno - zimowym dodatkowo temu zjawisku sprzyjają niskie temperatury powietrza. Warto też wspomnieć, że 90 procent zużycia silnika następuje podczas rozruchu, a czym większe zużycie, tym więcej drobin powstających z uszkodzeń i tutaj ważny jest  olej  mający za zadanie czyszczenie silnika.

Dlaczego wymiana filtra wraz wymianą oleju jest taka ważna? Filtry mają specyficzną konstrukcję i w chwili, kiedy ulegnie on zapchaniu, cały brud "cofnie" się do jednostki napędowej, co powoduje silne zużycie. Wymieniając filtr warto bliżej przyjrzeć się kilku parametrom np.: dokładności filtracji, rodzajowi oleju silnikowego, powierzchni medium filtracyjnego, detalom (uszczelka ) i obudowie. Oczywiście filtr dobrej jakości musi mieć odpowiednie parametry oczyszczania i tutaj należy popatrzeć na zalecenia producenta. Zawsze trzeba kupować filtr dopasowany do naszego samochodu. Kupno samochodu i utrzymanie go sporo kosztuje, warto więc dbać o systematyczną wymianę części, które nie spełniają już swoich funkcji z racji długotrwałego ich używania. Kupno filtra oleju nie jest dużym wydatkiem w porównaniu do remontu silnika,  więc oszczędność w tym względzie nie jest wskazana.

Jeśli klikniecie w link pod zdjęciem lub w słowa podświetlone na niebiesko, to znajdziecie się na stronie, gdzie można skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki części samochodowych, bardzo łatwej w obsłudze i która idealnie dobiera części do naszego typu samochodu. Są też spore rabaty i darmowa wysyłka - zachęcam więc do skorzystania.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka