piątek, 3 lipca 2020

KEYLESS - ETUI WIELOZADANIOWE...

Zdjęcie pochodzi ze strony https://e-keyless.pl/etui-zabezpieczajace-kluczyki-typu-keyless-do-samochodu

W ostatnim czasie spotkałam się wielokrotnie z artykułami i ostrzeżeniami w sieci dotyczącymi kradzieży samochodów, obsługiwanych bezkluczykowo, metodą na tak zwaną "walizkę" oraz kradzieży danych z kart płatniczych przez pobieranie z nich fal radiowych...


Wiecie jak to wygląda w przypadku karty? Kiedy jedziemy metrem, autobusem czy znajdujemy się w zatłoczonym miejscu, a nasza karta płatnicza znajduje się na przykład w kieszeni czy torebce, to złodziej podchodzi blisko i czytnikiem wychwytuje potrzebne mu dane... Tak po prostu, nawet nas nie dotykając. 

Druga metoda "na walizkę" jest sposobem bardzo podobnym, jednak tutaj skradziony zostaje samochód. Eksperci mówią, że tylko nieliczne modele samochodów oparły się tej metodzie. Potrzebne są tutaj dwie osoby wyposażone w urządzenie wzmacniające sygnał kluczyka - jedna zbliża się jak najbliżej domu czy miejsca gdzie teoretycznie znajduje się kluczyk, a druga stoi jak najbliżej drzwi lub tylnej klapy auta, w którym umieszczone są anteny odbiorcze bezprzewodowego systemu i już... samochód otwiera się, odpala i już go nie ma. 

Pewnie w tym momencie zastanawiacie się jak można temu zapobiegać, skoro sam producent nie pomyślał o zabezpieczeniu przed wyżej wymienioną metodą? Owszem, jest kilka sposobów. Jednym z nich jest zakup odpowiedniego etui, pudełka czy pokrowca blokującego sygnał i fale radiowe. 

E - keyless.pl to sklep internetowy zajmujący się dostarczaniem sprawdzonych zabezpieczeń antykradzieżowych między innymi takich, jak etui na kluczyki samochodowe czy kartę płatniczą z systemem Keyless, Keyless Go, Keyless Entry oraz Smart Key. Sklep jest równocześnie importerem i producentem powyższych zabezpieczeń. W ofercie sklepu znajdziecie etui ze skóry naturalnej, ekologicznej, włókna węglowego, laminatu lub materiałów typu Oxford. Dostępne są też oczywiście różne rozmiary pokrowców, otwierane poziomo, pionowo, a także wsuwki. Warto też wspomnieć o możliwości zakupu także pudełka Faradaya czy specjalnych dwupaków zawierających etui na kluczyki oraz drugie na kartę. Skrzynia czy etui w większym rozmiarze potrafią zablokować sygnał także telefonu, polecam więc zastanowić się także nad tymi produktami, bo nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Zachęcam do klikania w link pod zdjęciem lub w słowa podświetlone na niebiesko, które przeniosą Was bezpośrednio do szerokiej oferty wyżej wspomnianego sklepu.


3 komentarze :

  1. Etui na kluczyki samochodowe może chronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi, zapewnić lepszą organizację kluczy i ułatwić ich identyfikację.

    OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka