czwartek, 13 sierpnia 2020

SYSTEM ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM ASTRO WMS...Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.consafelogistics.com/blog/why-automate-your-warehouse/

Od czasów, kiedy byłam dzieckiem, nasz świat bardzo się zmienił. Technika i nauka zrobiły niesamowity krok na przód, ułatwiając tym samym życie i pracę ludzi, a często nawet zastępując ich nowoczesnymi maszynami czy systemami. 


Chcę dziś skupić się właśnie na jednym z takich systemów, który wspomaga zarządzanie personelem, przestrzenią magazynową oraz sprzętem. WMS to także system, dzięki któremu zredukujemy praktycznie do zera błędy w kompletowaniu i uzupełnimy te obszary nowym towarem, a jednocześnie w czasie rzeczywistym będziemy mogli śledzić procesy i otrzymywać powiadomienia o najważniejszych zdarzeniach. WMS pozwoli też na komunikację z innymi systemami, co wspomaga optymalną pracę magazynu. 

System ten i jego automatyzacja, to prawdziwy mózg magazynu, sterujący każdą jego czynnością, sprawujący kontrolę, pomagający podejmować decyzje, a tym samym chroniący przed utratą pieniędzy. Bez odpowiedniego systemu, zwłaszcza w dużych magazynach, gdzie znajdują się setki a nawet tysiące produktów, nietrudno o tak zwane "puste przebiegi" wózków widłowych czy błędy w kompletowaniu zamówień prawda? 

Zatem automatyka służy w dzisiejszych czasach do zmniejszenia kosztów, ograniczaniu przestrzeni magazynowych i oczywiście zwiększeniu wydajności. Wszystko to pozwala przedsiębiorcom zwiększyć przewagę nad konkurencją, w szybkim czasie mieć spore zyski i wykonywać swoje obowiązki w lepszym środowisku pracy. A czego więcej może chcieć zarówno przedsiębiorca jak i pracownik?

Zadaję sobie  pytanie czy system typu WMS i automatyka magazynu zastąpią kiedyś człowieka? Myślę, że jeszcze nie, ale kto wie co zdarzy się w przyszłości.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka