wtorek, 1 września 2020

AGENCJA INTERAKTYWNA...


Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.eseo.pl/


Czy wiecie, że codziennie ponad 13 milionów ludzi korzysta z wyszukiwarki google? To ogromna liczba. Poszukiwane są informacje, firmy, sklepy i usługi oraz wiele innych rzeczy. Teraz, w czasach pandemii, jeszcze chętniej korzystamy z możliwości internetu, zwłaszcza jeśli chodzi o zakupy.

U mnie w domu, zakupy przez internet są głównym sposobem na nabycie wielu rzeczy. Otwieram google, wpisuję poszukiwana rzecz i... klikam w jeden z pierwszych linków jaki wyszukiwarka mi pokazuje. To takie oczywiste prawda? Jednak żeby firma znalazła się "u góry" w wyszukiwarce już takie proste nie jest.

Nie każdy wie, że aby znaleźć się w czołówce wyszukiwań potrzebna jest znajomość narzędzi google oraz umiejętność optymalizacji serwisu dla wyszukiwarek internetowych. Jest to tak zwane pozycjonowanie stron. W jaki sposób Google pozycjonuje strony i ustala kolejność ich wyświetleń? Przede wszystkim każda strona musi zostać odwiedzona przez... roboty sieciowe, które następnie zapisują ją w indeksie. Następnie za pomocą algorytmów stworzonych przez google, ocenia się witryny i ustala na jakiej pozycji powinny znajdować się podczas wyszukiwania. Algorytmy te zwracają uwagę na wiele rzeczy -   poprawność pisowni, aktualność treści, jakość treści, URLa i tytuły, synonimy słów kluczowych, liczby innych witryn, które zawierają linki do danej witryny i słowa w obrębie witryny.  Dodatkowo dochodzą do tego czynniki techniczne np. optymalizacja kodu źródłowego czy zmiana wyglądu serwisu.

Pozycjonowanie stron to doskonała możliwość na zdobycie nowych klientów przez pozyskanie większej liczby wyświetleń strony czy serwisu w wyszukiwarkach, inaczej zwąc zwiększeniu widoczności. Jest to też idealna metoda dla firm, posiadających już dopracowane strony internetowe, a mimo to narzekających na brak klientów. Dzięki pozycjonowaniu stron przedsiębiorca znajdzie się na pierwszych trzech pozycjach na stronie w google, a tym samym zapewni sobie  wzrost sprzedaży. Oczywiście wysoka pozycja pozwala także na przewagę nad konkurencją, marka będzie rozpoznawalna i przynosząca korzyści finansowe.

Jeżeli zainteresował Was ten temat i chcielibyście skorzystać z pomocy specjalistów z agencji ESEO, którzy pomogą Waszej firmie,  zapraszam do klikania w link pod zdjęciem i w słowa podświetlone na niebiesko.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka