wtorek, 16 marca 2021

OCHRONA MAŁYCH STÓPEK...


Zdjęcie pochodzi ze strony https://boociki.pl/product/sandalki-profilaktyczne-memo-doris-z-podeszwa-diagnostyczna/
Wyczytałam na stronie Boociki.pl, że profilaktyka stóp dziecka jest niezwykle ważna, gdyż codziennie to one są narażone na obciążenia, które mogą prowadzić do wielu deformacji. Nigdy wcześniej nie wgłębiałam się szczegółowo w ten temat, a okazuje się, że można zapobiec póżniejszym wizytom w gabinetach ortopedycznych czy zakupom butów korekcyjnych.


Zanim odwiedzimy gabinet lekarski możemy samodzielnie sprawdzić czy dziecko ma problem z chodzeniem. Z pomoca przychodzi nam tutaj podeszwa diagnostyczna, w jaką wyposażone jest obuwie profilaktyczne dla dzieci. Dzięki niej możemy codziennie monitorować proces ścierania się podeszwy w strefie ryzyka, oczywiście jeżeli maluch stawia stopy nieprawidłowo. Jeżeli tylko dziecko regularnie nosi obuwie profilaktyczne z łatwością wychwycimy najmniejszą nieprawidłowość. 

Jest wiele dysfunkcji małych stó. Najczęściej spotykane to płaskostopie, koślawość i szpotawość. Większość z nich ma charakter nabyty i bierze się z noszenia nieodpowiednich butów. Stąd też wniosek, że chcąc zaoszczędzić dziecku bolesnego i długotrwałego leczenia należy pzrede wszystkim zacząć od odpowiedniego obuwia.

W dzisiejszych czasach jest do wyboru wiele modeli bucików profilaktycznych (trampki, sandałki, kapcie, półbuty, kozaki itp) , a wszystkie utrzymane w modnym i nowoczesnym stylu. Dostępne są modele dla maluchów, przedszkolaków jak i dzieci szkolnych.

Kupując buty profilaktyczne należy jeszcze zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim podeszwa, najlepiej diagnostyczna powinna być szeroka. Kiedy podeszwa jest wąska  i z nieprawidłowo zaokrąglonym noskiem, nie sprzyja to leczeniu schorzeń, dodatkowo uciskając palce. Upewnijmy się też, że buty są lekkie, a cholewka usztywnia staw skokowy jednocześnie nie ograniczając ruchów. Zapiętek także musi być sztywny. Najlepsze buciki są wykonane ze skóry naturalnej co pozwala stopom na oddychanie. I ostatnia rzecz - obok stabilnego podparcia w postaci szerokiej podeszwy i porządnego podtrzymania przez dobrą cholewkę i zapiętek, należy uwzględnić przy zakupie możliwość włożenia wkładki korekcyjnej zaleconej przez lekarza (nie w każdym modelu jest taka możliwość). 

Klikając w link pod zdjęciem lub w słowa podświetlone na niebiesko możecie dowiedzieć się o wiele więcej na temat profilaktyki stóp Waszych dzieci oraz zakupic odpowiednie dla nich  obuwie. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka