czwartek, 1 kwietnia 2021

SZLIFOWANIE POSADZKI BETONOWEJ...

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://vawnik.com/blog/


Dziś temat, który teoretycznie jest tematem typowo męskim, ale kto powiedział, że kobieta nie może również mieć sporej wiedzy na temat... szlifowania i frezowania posadzek betonowych :). I o tym chciałabym Wam trochę opowiedzieć.


Co to właściwie jest szlifowanie posadzki betonowej ?Jest to nowczesna metoda, dzięki której możemy naprawić i wzmocnić zniszczoną nawierzchnię. Zniszczony beton może być zagrożeniem ale też wygląda bardzo nieestetycznie, dlatego przeprowadza się jego gruntowną renowację. Oczywiście najlepiej jest niedopuścić do powstania w powierzchni ubytków i odpowiednio ją chronić, zwłaszcza jeśli jest to w hali przemysłowej, magazynie czy innym pomieszczeniu, w którym używa się ciężkiego sprzętu. Tu z pomocą przychodzi frezowanie posadzki. Frezowanie pozwala na usunięcie nadmiaru materiału, wyeliminowaniu nierówności oraz przygotowuje powierzchnię do położenia środków naprawczych, 

Szlifowanie powierzchni podobnie jak frezowanie polega na fachowym zdarciu nierówności i wyrównaniu nawierzchni. Róznica jest taka, że w przypadku szlifowania nie ingeruje się tak głęboko, a co za tym idzie, jest to metoda mniej agresywna. Zdarza się i tak, że szlifowanie jest wykonywane po frezowaniu ( w zależności od potrzeb).

Skąd wiadomo, że czas przeprowadzić renowację posadzki betonowej? Kiedy pojawiają się pęknięcia, nawet te płytkie, które mogą wydawać się niegroźne, należy niezwłocznie przeprowadzić renowację i to przez dobrych fachowców. To samo dotyczy się posadzki porowatej, łatwo przyjmującej zabrudzenia, kiedy posadzka pyli, a kurz osadza się na urządzeniach i towarze oraz kiedy wygląda nieestetycznie, ma widoczne plamy, a także wżery po kwasach. Nieprawidłowo przeprowadzona renowacja może bowiem skutkować kolejnymi naprawami, warto zatem wiedzieć komu powierzyć związane z tym prace ( zapraszam do klikania w link pod zdjęciem lub w słowa podświetlone na niebiesko, bo tam kryje się godna polecenia ekipa). 

Trzeba pamiętać, że naprawa posadzki jest obowiązkiem administratora danego budynku i muszą zostać zachowane zasady BHP. 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka