piątek, 16 kwietnia 2021

E - SĄD

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://e-sad.info.pl/blog/
W dzisiejszych czasach, większość spraw urzędowych można już załatwić elektronicznie. Tak samo jest w przypadku procedur wnoszenia pozwów o zapałatę. Jest to bardzo dobry i skuteczny sposób na uporanie się z dłużnikiem, który nie chce dobrowolnie spalcić należności.


Żeby móc załatwić sprawę elektronicznie z pomoca przychodzi platforma e - sąd z siedzibą w Lublinie. Prawnicy związani z platformą z chęcią wyjaśnią jak działa e- sąd, a także zajmą sie wszystkimi formalnościami, poczynając od wysąlania wezwania o zapłatę poparte oficjalnym nakazem. Jest to piersza prba porozumienia sie z dłużnikiem. Jeżeli jednak dłuznik nie odda pieniędzy w ciągu 14 tu dni, postepowanie przejmie komornik. 

Elektroniczne Postępowanie Upominawcze daje sporo mozliwości powodom, którzy chcą podjąć się wyndykacji sądowej drogą internetową. Doświadczony prawnik z platformy doskonale wie, jak wypełnić formularz pozwu o zapłatę, uwzględniając konkterną kwotę. Opisze też szczegółowo konkretne dowody niezbędne do sprawy. Kancelaria wniesie pozew do sądu, uzyska nakaz zapłaty i zajmie się postępowaniem windykacyjnym. 

E -sąd zajmuje się sprawami cywilnymi, pracowniczymi i gospodarczymi sprawami bezspornymu, które stały się wymagalne najpóźniej trzy lata przed złożeniem pozwu. E sąd pojawił się w polskim porządku prawnym 10 stycznia 2010 roku. E sąd nie rozstrzyga czy roszczenia są zasadnie, a jego działanie wynika z założeń ustawodawcy. Inaczej mówiąć, platforma maksymalnie przyspiesza  sprawy "oczywiste", które nie wymagają dalszego postępowania dowodowego. 

Podsumowując - usługa skierowana jest dla usług bezspornych wierzytelności powstałych pomiędzy przedsiębiorcami przed 28 kwietnia 2013 roku, w sprawach spornych negocjacje prowadzone sa przez wierzyciela, a kancelaria przekazuje korespondencję otrzymaną od dłużnika. Zajmuje sie też zleceniem wierzyciela wykreślenia wierzytelności z giełdy oraz trejstru dłużników. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka