piątek, 18 marca 2022

STARE OŚWIETLENIE, A NOWOCZESNE OPRAWY LED...

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://nowaled.pl/

Temat oświetlenia led pojawił się już na moim blogu, jednak przy dzisiejszych drastycznych podwyżkach cen prądu postanowiłam poruszyć go jeszcze raz. Dlaczego? Bo warto wymienić stare oświetlenie na nowe, energooszczędne oprawy LED.Nigdy nie zwracałam uwagi na oświetlenie wokół mnie, które jest przecież bardzo ważne w każdym pomieszczeniu, czy to w domu, biurze, hali produkcyjnej czy magazynie. Oświetlenie ścieżek komunikacyjnych odgrywa ogromną rolę szczególnie w magazynach wysokiego składowania. To tam wszystkie regały z towarami należy oświetlać równomiernie, a poziom widoczności dolnych rzędów musi być taki sam, jak na samej górze. Trzeba zatem znaleźć takie oświetlenie, które pozwoli nam na porządany efekt przy jednoczesnej, wysokiej efektywności energetycznej.

Ważna jest tutaj zdolność przetwarzania energii elektrycznej na światło oraz sposób rozchodzenia się strumieni świetlnych. Nowoczesne lampy LED, https://nowaled.pl/, mają wyjątkowe parametry fotometryczne i dlatego można zastosować mniej opraw led przy tej samej powierzchni, co daje ogromną oszczędność prądu i oczywiście opłat za niego. 

Wymiana oświetlenia pozwoli na oszczędności rzędu nawet 70% na energii elektrycznej, co przy dużych zakładach daje nawet kilkaset tysięcy złotych rocznie. Lampy LED już od jakiegoś czasu uznano za nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie technologiczne gdyż oprócz energooszczędności dają mocne światło, są dosotosowane do ekstremalnych warunków atmosferycznych, a także są odporne na wilgoć i pył. Idealnie nadaja się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. 

Firma NowaLed to polska firma, która w ciągu siedmiu lat działalności wykonała już ponad 400 inwestycji przemysłowych, a większość obiektów została oświetlona przy użyciu automatyki sterującej oświetleniem, co również zwiększyło oszczędności Inwestorów. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka