poniedziałek, 25 stycznia 2016

MASŁO DO CIAŁA CUPUACU OD MAZIDŁA.COM...DZIEŃ 303...

 
Należę do osób, które lubią planować, na długo przed każdym wydarzeniem. Planuję, żeby wszystko było idealnie. Dziś również to robiłam. Planowałam...WALENTYNKI...
Mogłoby się pomyśleć, że stara jestem, a głupia...Jednak w mojej sytuacji, w sytuacji, kiedy mąż choruje i nigdy nie wiemy ile wspólnego czasu nam zostało, korzystamy z każdej okazji do świętowania, każdy dzień jest dla nas świętem.
Dlatego i te komercyjne WALENTYNKI obchodzimy jak największe święto, bo to kolejny dzień kiedy możemy okazać sobie miłość. Dlatego prawie cały dzień szukałam bielizny na tą specjalną okazję i różnych innych rzeczy ;) ale o tym już niedługo. Niestety w czasie tych postów, średniowiecze będzie musiało zostać za drzwiami(nieletni też).
Dziś jednak jeszcze grzecznie i układnie mam dla Was post z recenzją :)

Kolejnymi produktem, który wybrałam sama do testowania, dzięki uprzejmości firmy MAZIDŁA.COM jest
                                 EKOLOGICZNE MASŁO DO CIAŁA CUPUACU.
Co mówi o nim producent?

Ekologiczne Masło Cupuacu (czyt. kupasu) uzyskane w wyniku tłoczenia na zimno nasion drzewa Theobroma grandiflorum rosnącego w lasach deszczowych Amazonii, na terenie Peru i Brazylii.
Masło to charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością frakcji niezmydlającej w postaci fitosteroli (beta-sitosterol, stigmasterol, kampesterol), witaminy E oraz kapitalną zdolnością do wchłaniania wody (min. 200%), dzięki czemu jest bardzo cenionym i efektywnym zamiennikiem lanoliny, w związku z czym bywa nazywane "roślinną lanoliną".
Fitosterole, czyli sterole pochodzenia roślinnego mają budowę zbliżoną do steroli występujących w łoju i w cemencie międzykomórkowym. Dzięki temu stanowią cenny składnik kosmetyczny, wzmacniający lipidową barierę naskórka i hamujący utratę wody. Należą do związków dobrze tolerowanych przez skórę. Wpływają na nią zmiękczająco, poprawiają jej elastyczność oraz działają przeciwzapalnie i regenerująco.
Masło Cupuacu jest doskonałym emolientem o silnych i długotrwałych właściwościach nawilżających, łagodzących (zmniejsza zaczerwienienia), wygładzających, zmiękczających oraz rewitalizujących suchą i zniszczoną skórę oraz włosy. Jest zaliczane do naturalnych filtrów promieniochronnych chroniących skórę przed działaniem promieni UVB i opóźniających procesy jej starzenia.
Jest także bardzo dobrym stabilizatorem emulsji kosmetycznych (zapobiega np. ich rozwarstwianiu się) oraz dzięki wysokiej zawartości kwasu oleinowego (44%), który wspomaga penetrację przeznaskórkową substancji trudno penetrujących prawidłowo zbudowany cement, jest doskonałym nośnikiem liporozpuszczalnych substancji aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych.
Masło Cupuacu nie ma działania alergizującego, może być aplikowane bezpośrednio na wszystkie obszary skóry (topi się w temperaturze ciała), łącznie z okolicą oczu, wykazuje duże powinowactwo do warstw lipidowych naskórka i wspomaga ich ochronne działanie oraz wzmacnia cement międzykomórkowy.
Masło ma lekko orzechowy, przyjemny aromat oraz doskonale wchłania się w skórę, nie pozostawiając uczucia tłustości.

Co mówię o nim ja?

Jak widać na zdjęciach, masło zamknięte jest w plastikowym pojemniczku, podobnym do tego na lekarstwa. Na etykiecie widzimy wszystkie niezbędne informacje.
Masło, które otrzymuję jest półproduktem, co oznacza, że należy go przygotować odpowiednio przed zastosowaniem . Przygotowanie polega na tym, że w kąpieli wodnej rozpuszczamy masło(trwa to dość długo), a następnie dodajemy go do balsamu, kremu, mleczka do ciała, albo do czegokolwiek innego, na co akurat mamy ochotę. Oczywiście chodzi mi o produkty do pielęgnacji ciała.
I to wszystko jeżeli chodzi o przygotowanie.W drodze wyjątku można go stosować solo. ale jest to dość uciążliwe, gdyż masło jest twarde i kruszy się bardzo, no i średnio się rozpuszcza pod wpływem ciepła ciała.
Jego działanie za to wynagradza wszelkie niedogodności związane z przygotowaniem. Skóra po jego aplikacji jest bardzo dobrze nawilżona. Błyskawicznie się wchłania, jest lekkie i nie zapycha, ani nie powoduje wypychania pryszczy. Stosuję go na całe ciało:na stopy, usta, pięty,, twarz itd. Czego masło się dotknie, to pozostaje zregenerowane, jak za dotknięciem ręki MIDASA. Cudo, po prostu cudo, i to cudo zastąpiło moje poprzednie masło shea :)
Masło znajdziecie TU
Cena: 27,92 zł.
Moja ocena to 10/10

Znacie to masło i firmę MAZIDŁA.COM ?

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka