poniedziałek, 14 maja 2018

MEBLE DESINGERSKIE CZYLI SALON MODNY I WYGODNY...Ostatnio pokazywałam Wam jak przemienić kuchnię w pomieszczenie bardzo modne i wygodne, a dziś zdradze tajemnicę gdzie wybrać najfajniesze meble desingerskie. Zaczniemy jednak od tego, co to znaczy "desingerskie", bo przymiotnik ten niby jest wszystkim znany, a większość nie wie o co chodzi.
"Desingerski" to nic innego jak mający ciekawą forme plastyczną i interesujące wzornictwo. Modne słowo i modne meble znajdziemy dziś w poście. W pierszej kolejności skupimy się na krzesłach i fotelach, w których i na których spędzamy sporą częśc naszego życia. Czy znajdą się takie, które są nie tylko wygodne, ale i desingerskie?

Pierwszy fotel, to mebel, w którym zakochałam się od pierwszego spojrzenia. Jest nie tylko funkcjonalny, ale i wygodny, a ja takiego fotela potrzebuję, bo na czytaniu książek spędzam wiele godzin. Fotel MALABO, taka ma nazwę to cudeńko. 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://malodesign.pl/pl/glowna/fotel-malabo
Za to krzesło wybrałam już bardziej pod kątem wyglądu i oryginalności, tym bardziej, że można go nabyć w kilkudziesięciu barwach, a można również zamówić pomalowane np. tylko siedzisko. Świetne jest też to, że mebel ten sprawdzi się i na zewnątrz i w środku domu. No i wygląd - jest niesztampowe i bardzo mi się podoba. Jego nazwa to Cortina 2.


Do kompletu proponuję stołek barowy o prawie identycznym wzornictwie i nazwie :). Oto stołek barowy CORTINA.Za to na balkon polecam fotel Kula, bo nie ma nic przyjemniejszego niż kawa na balkonie w takim pięknym mebelku.Lecimy dalej. Pora na stolik kawowy. Powiem szczerze, że w życiu bym nie przypuszczała, że stół może być tak oryginalny jak Floris 40. Jest i ozdobą i ciekawym stolikiem. Sami zobaczcie. 


Był stolik, to teraz czas na stół i tutaj postawiłam na klasykę, bo spodobał mi się stół Tavolo. Ma on lekka formę, z zarazem unikalny kształt nóg. I najważniejsze, że blat jest z prawdziwego, litego drewna dębowego. Piękno w najczystszej postaci.


Do szczęścia brakuje nam jeszcze wygodnej sofy :). Znalazłam i taką - desingerską i wygodną. Jej nazwa to sofa Hover. Podoba mi się w niej minimalizm i to, że wygląda jakby była zawieszona w powietrzu. 


I nadszedł czas na oświetlenie, bo przecież nasz modny salon musi być dobrze oświetlony. Żeby już zbyt mocno nie mieszać ze stylami, wybrałam lampę zbliżoną z wyglądu do krzeseł i stołków barowych. Lampa Dalmacja - to ona zawiśnie w moim wirtualnym salonie.


I jak Kochani? Podobało się? Jeżeli tak, to pod każdym zdjęciem znajdziecie link do danego produktu. Zapewne znajdziecie też sporo innych, ciekawych rzeczy, zarówno klasycznych, przez ekstrawaganckie do eleganckich.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka