wtorek, 5 listopada 2019

NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS - PAŹDZIERNIK 2019...


Kolejny raz pragnę zaprosić wszystkich czytelników, zarówno małych, jak i starszych do przeczytania najnowszego magazynu National Geographic Kids, w którym znajdziecie ogromną ilość ciekawostek ze świata roślin, zwierząt, ale też informacje o najnowocześniejszych wynalazkach.Dzisiejszą opowieść rozpocznę od Dzikiej Odysei, o której wspominałam już przy okazji recenzji poprzedniego numeru magazynu. Przypomnę jednak, że Dzika Odyseja to safari po polskich parkach narodowych. Kolejnym miejscem, które można odwiedzić, jest Park Narodowy Gór Stołowych. Spotkanie przewidziano na godzinę 10:00 w Centrum Szkoleniowo - Edukacyjnym PNGS w Karłowie. Podczas rodzinnego pobytu w Parku podejmiecie aż trzy wyzwania - wyruszycie szlakiem skalnych grzybów i sfotografujecie ich jak najwięcej, odnajdziecie też drogę w labiryncie Błędnych skał, a znaki będą dla Was cenną podpowiedzią, jeśli będziecie je bacznie obserwować. Ostatnie zadanie będzie polegało na wytropieniu wielbłąda, małpę, delfina i inne stworzenia w skalnym safari. Ach, co za emocje! Nie zapomnijcie zabrać ze sobą paszportu Dzikiej Odysei, a jeśli jeszcze go nie macie, to można go otrzymać na widowisku w parku. Więcej informacji o Dzikiej Odysei mozna znaleźć na stronie https://natgeokids.pl/dzika-odyseja/.


Co jeszcze zainteresuje Was w tym numerze? Z całą pewnością opowieść Szymona Radzimierskiego o swej ostatniej podróży, podczas której sprawdził, ile wspólnego ma film "Madagaskar" z prawdziwym Madagaskarem. Oprócz tego dowiecie się, które ze zwierząt jest najszybsze, które najbardziej bystre, a które najniebezpieczniejsze. Dodatkowo w magazynie znalazło się aż trzydzieści ciekawostek o Islandii, zrozumiecie emocje psa dzięki artykułowi o tych cudownych zwierzętach i... spojrzycie w oczy zwierzętom, które mają oczy dookoła głowy.


Mojego synka niezwykle zainteresowały też ciekawe fakty o gwiazdach oraz rekordy Guinessa. Przyznam szczerze, że to jeden z nielicznych magazynów, w których można znaleźć aż tyle informacji napisanych prostym w odbiorze dla dziecka językiem. Wszystko wydrukowane jest na eleganckich, błyszczących kartkach, a zdjęcia są w pełni realistyczne. Oczywiście prawdziwą frajdą jest dwustronny plakat oraz kącik kreatywnej zabawy, pełen łamigłówek i zagadek. 

Zapraszam też serdecznie na funpage National Geographic Kids na Facebooku, na który przeniesiecie się klikając w https://www.facebook.com/natgeokidspl/. Dodam jeszcze, że wszystkie numery magazynu można zakupić w kiosku internetowym http://hitsalonik.pl/ .

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka