środa, 16 sierpnia 2017

POMOC PRAWNA W ODZYSKANIU ODSZKODOWANIA...

Zdjęcie pochodzi ze strony https://codex.org.pl/wypadek-dziecka-placu-zabaw/

Kolejny raz na moim blogu poruszę temat bardzo istotny, czyli temat pomocy prawnej w odzyskaniu odszkodowania. Jak wiecie nie jest to proste dla zwykłego śmiertelnika, który nie znając zawiłości prawnych niewiele może wskórać.Każdy z nas stara się opłacać ubezpieczenia sobie i członkom swojej rodziny, jednak niewielu z nas wie, że za wypadek należy nam się również odszkodowanie z OC sprawcy i to nie tylko w przypadku wypadku samochodowego. Jeżeli nasze dziecko złamie nogę na placu zabaw i okaże się, że właściciel tego placu popełnił uchybienia, to po udowodnieniu tych uchybień należy się odszkodowanie z jego OC. Tak samo jest w przypadku sklepów, basenów, szkół itp. Jednak żeby takie odszkodowanie dostać musimy my, czyli poszkodowani udowodnić, że miały miejsca zaniechania np. nieodpowiedni stan urządzeń na obiekcie. Warto też wtedy wyjątkowo zadbać o dokumentację i zeznania świadków. Nie jest to jednak takie proste, dlatego też najlepiej jak zajmą się nasza sprawą fachowcy. Pomoc prawna w uzyskaniu odszkodowania nigdy nie była tak prosta !

Zespołem takich właśnie fachowców jest Centrum Obsługi Powypadkowej Codex, które  powstało w lutym 2008 roku jako kancelaria odszkodowawcza. Codex od tego czasu występuje jako pełnomocnik osób poszkodowanych w wypadkach przed instytucjami zobowiązanymi do naprawienia szkody (Towarzystwa Ubezpieczeniowe, zakłady pracy, etc.) Jest to firma z 10 - cio letnim doświadczeniem, która w swoim zespole skupia najbardziej doświadczonych prawników, rzeczoznawców, negocjatorów i lekarzy. Zajmując się przez tyle lat odszkodowaniami, potrafią więc skutecznie  rozwiązywać sprawy klientów i to w jak najkrótszym czasie. Świetną sprawą jest też to, że nie musimy osobiście fatygować się do biura, bo wszystko załatwimy mailowo lub telefonicznie. Po za tym, jeżeli kancelaria podejmie się naszej sprawy, to nie ma żadnej opłaty wstępnej, a prowizja pobierana jest dopiero po skutecznym rozwiązaniu sprawy. Odszkodowanie jest wypłacane bardzo szybko i nie ma zawierania ugód z ubezpieczycielami, a to znaczy, że dostaniemy maksymalnie wysokie odszkodowanie. 

Jak dziś pamiętam wypadek mojego taty - jedyne o czym byliśmy wtedy w stanie myśleć, to o opatrunkach, bólu, lekarzach itd. Ktoś tam powiedział nam żeby zgłosić sprawę do ubezpieczyciela, lekarz pozwolił pokserować kartotekę, wypisał druczek i tata dostał... 450 zł. za ucięte palce. Nie mieliśmy głowy do tego by się odwoływać, nikt nami nie pokierował. Gdybyśmy wtedy skorzystali z osób kompetentnych, znających się na rzeczy, to tata mógłby spokojnie chorować, a nie zastanawiać się skąd wziąć pieniądze na prywatną rehabilitację, bo na NFZ mógłby się nie doczekać. Niestety, Polak mądry po szkodzie. Teraz zawsze noszę ze sobą nr. telefonu do speców od odszkodowań i wiem, że mogę zadzwonić w każdej chwili, bo kancelaria świadczy swoje usługi 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc w każdej chwili możemy zadzwonić w naszej sprawie.

Pamiętajcie, nieważne jaki wypadek  - komunikacyjny, na placu zabaw, błąd medyczny czy nawet nieodpowiednie zachowania personelu medycznego czy problem z uzyskaniem odszkodowania z ubezpieczenia turystycznego itd. NIE JESTEŚCIE Z TYM SAMI !!!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka