sobota, 8 września 2018

NAUKA TO POTĘGI KLUCZ...

Zdjęcie pochodzi ze strony http://cezasglob.pl/powierzchnia-suchoscieralna-biala/tablica-biala-tryptyk-340-170x100cm-2711
Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Dla jednych wyczekiwany, a dla drugich ciut mniej. Nasze pociechy po wakacjach na nowo muszą wdrożyć się w edukacyjny wir i nabyć nowe umiejętności. Wielką pomocą są dla nich oczywiście nauczyciele i pomoce szkolne...
Odkąd pamiętam, najważniejszymi rzeczami w klasie były ławki, biurko nauczyciela i tablica szkolna . Będąc dzieckiem uwielbiałam ją myć na przerwach, tak, by nie została żadna smuga po kredzie, co nie było takie proste. W dzisiejszych czasach tradycyjne tablice kredowe nadal są stosowane, ale pojawiają się już coraz częściej również inne formy tej pomocy szkolnej. 

Zdjęcie pochodzi ze strony http://cezasglob.pl/powierzchnia-ceramiczna-magnetyczna/


Bardzo popularne stały się ostatnio tablice białe, które są przede wszystkim suchościeralne. Najlepiej pisze się po tych z powierzchnią lakierowaną i równie dobrze ściera z niej tekst. No i nie pozostają na niej wcześniej wspomniane smugi. Mamy też tablicę białą ceramiczną, która wykorzystywana jest zazwyczaj do prezentowania gotowych projektów za pomocą magnesów. Dodam jeszcze, że tablice suchościeralne są świetne nie tylko do szkół, ale również biur, sal konferencyjnych itd. 

Zdjęcie pochodzi ze strony http://cezasglob.pl/tablica-kredowa/

Zdjęcie pochodzi ze strony http://cezasglob.pl/tablica-szkolna-tryptyk/


Muszę koniecznie wspomnieć tutaj o tradycyjnej tablicy kredowej i cechach jakie powinna posiadać. Główna cechą jaką musi szczycić się tablica kredowa, to odporność na ścieranie, co pozwoli na jej długoletnie wykorzystywanie. Fajną  rzeczą jest to, że obecnie takie tablice mają również magnetyczne powierzchnie. I jeszcze coś - można je ścierać na sucho, dzięki czemu latanie do łazienki aby zmoczyć gąbkę mamy z głowy, a dzięki temu więcej czasu na naukę. Warto też podkreślić, że takie tablice są nie tylko pojedyncze, ale też rozkładane, tak zwany tryptyk.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://cezasglob.pl/tablice-szkolne/tablica-obrotowa-zielona-170-x-100-m-typ-a-2891


Do rodziny tablic dołączyły też tablice obrotowe, zazwyczaj białe, ale zielone tez są. I tutaj również można wybrać między suchościeralnymi z powierzchnią lakierowaną idealną do pisania i ścierania, oraz te, do których można przypiąć arkusze za pomocą magnesów. Dodatkowym atutem jest mobilność tych pomocy, co ułatwia ich przemieszczanie.

Zdjęcie pochodzi za strony http://cezasglob.pl/tablice-korkowe/


Korkowe tablice wszyscy znają. Są świetne do przypinania ogłoszeń, czy jako szkolne gazetki. Ja do dziś pamiętam jak trzeba było do słomianej maty przypinać szpilkami obrazki, które non stop i tak się odpinały. Z tablicą korkową na pewno wszystko staje się prostsze.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://cezasglob.pl/flipcharty-office/flipchart-classic-powmelamina-70x100-1427
Flipcharty to kolejne pomoce naukowe bardzo ostatnio lubiane. Jest to tablica suchościeralna o regulowanej wysokości. Jest bardzo lekka i łatwa do przeniesienia. Nie zajmuje też dużo miejsca. W sprzedaży można znaleźć również flipcharty na kółkach oraz z rozsuwanymi ramionami, na których można przywiesić dodatkowe arkusze. 

Zdjęcie pochodzi ze strony http://cezasglob.pl/tablice-tekstylne-office/tablica-tekstylna-90x60-2722
Tablice tekstylne są idealne do eksponowania plakatów, ogłoszeń, zdjęć czy robienia gazetek szkolnych ściennych. Do wyboru jest wiele kolorów tablic tekstylnych, co daje spore możliwości aranżacyjne. Jest bardzo łatwa w montażu zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Zdjęcie pochodzi za strony http://cezasglob.pl/tablice-moderacyjne/scianka-moderacyjna-suchoscieralno-magnetyczna-120x30--1743


Ścianka moderacyjna to już wyższa szkoła jazdy :). Jest to konstrukcja, którą trzeba zmontować samodzielnie w dowolnej konfiguracji. I tutaj możemy sobie nabyć ściankę suchościeralną, tekstylną, jak i korkową. Często wykorzystywane są na wystawach, w galeriach i pokazach.

Jak widać, nasze pociechy i my sami mamy wiele możliwości wspomagania swej wiedzy. Pozostaje tylko dobrze je wykorzystać.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka