poniedziałek, 29 kwietnia 2019

"ZAKOCHANA W TOBIE" - BECKY WADE...


Mówi się, żeby nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki... Oczywiście można polemizować z tym stwierdzeniem, ale chyba jednak coś w tym jest. Co zatem sądzi o ponownym wchodzeniu do rzeki słynna aktorka, spotykająca na swej drodze mężczyznę, który niedawno złamał jej serce?


Uwaga, uwaga - "Zakochana w Tobie" to pozycja wydawnictwa Dreams, więc nawet jeśli opis wskazuje na płytkie romansidło, to z całą pewnością tak nie jest. Wydawnictwo Dreams w swej ofercie posiada powieści zawsze wartościowe i mniej lub bardziej lekkie. W tym przypadku oczywiście również tak jest.

Willow to bardzo znana modelka, która chyba trochę wypaliła się zawodowo i zmęczyła ciągłym staniem na świeczniku. W związku z tym postanawia w czasie nieobecności rodziców, poprowadzić ich pensjonat, a tym samym odpocząć od celebryckiego życia. Dopiero co zaleczyła też rany po rozstaniu, mimo że minęło już siedem miesięcy od tamtych wydarzeń. Nie może też być inaczej i okazuje się, że dziewczyna jest słodka, miła i udzielająca się charytatywnie. I oczywiście jest też piękna. To wszystko chyba standard w powieściach - bo gdyby była wredna, brzydka i leniwa itd. to happy end mógłby być dość trudny w uzyskaniu, bo takie rzeczy przechodzą tylko w przypadku mężczyzn ;). Okazuje się też, że na jej drodze kolejny raz staje Corbin, czyli chłopak, przez którego serce Willow płakało.

Corbin to przystojny mężczyzna, który również wie, jak to jest żyć w blasku fleszy, gdyż jest cenionym i odnoszącym sukcesy zawodnikiem amerykańskiego footballu. Wie też, że bardzo skrzywdził Willow i teraz, kiedy spotkali się ponownie, chce odkupić swoje winy i odzyskać dziewczynę, co nie będzie takie proste. 

Przyznajcie się - kiedy przeczytaliście to, co napisałam wyżej, pomyśleliście, że przecież to wszystko w powieściach już było i że takich bohaterów można znaleźć na pęczki? Nic bardziej mylnego. Jedynymi stereotypami jakie zauważyłam jest to, że oboje są piękni, bogaci i że łączyło i łączy ich uczucie. Po za tym, każde z nich jest inne, wyraziste i posiadające indywidualną osobowość świetnie ukazaną przez autorkę. Genialne okazały się też dialogi bohaterów, czasem cięte, ale zawsze pełne humoru, a innym razem pełne refleksji i spokoju. Pisarka nie zanudza nas też zbędnymi i przydługimi opisami, co bardzo sobie cenię. Fabuła jest ciepła, spokojna i ujmująca swym sielskim klimatem. Na pewno nikt nie będzie narzekał na nudę, mimo że nie ma tu szybkiej akcji, bo w zamian dostajemy historię pełną tajemnic i powolnego ich odkrywania. Z całą pewnością będziecie z zapartym tchem kibicowali naszej parze. Polecam!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka