niedziela, 19 maja 2019

ROZWÓD & PODZIAŁ MAJĄTKU...

Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.rozwodznia.pl/sprawy-rodzinne/podzial-majatku-adwokat/

Przysięgając sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, każde z nowo poślubionych, wierzy mocno w to, że małżeństwo okaże się prawdziwą bajką i każdemu tego życzę. Nie wszystkim jednak to się udaje i małżeństwo kończy się rozwodem... a wraz z rozwodem idzie w parze podział majątku...Podział majątku nigdy nie jest sprawą łatwą ani przyjemną zwłaszcza, że wraz z podziałem, idzie w parze rozwód. Owszem, najlepszym rozwiązaniem byłoby porozumienie byłych małżonków, ale... no właśnie, ale to prawie nigdy nie jest możliwe. Co mogę doradzić w takim razie? Jak zawsze, odsyłam wtedy do osób, które specjalizują się w danych dziedzinach i najlepiej "ogarną" zarówno możliwości prawne, jak i sam podział majątku. 

Tym razem znajdujemy się we Wrocławiu (uwielbiam to miasto odkąd pojechałam do niego na Jarmark Świąteczny), bo to tutaj odnalazłam kancelarię prowadzoną przez małżeństwo, dzięki czemu w każdej sprawie można liczyć na trzeźwe spojrzenie na sprawę przez kobietę i mężczyznę, a jak wiadomo powszechnie, zdania obu płci często się różnią. On jest jednym z najlepszych adwokatów, ona jest seksuologiem klinicznym i psychologiem specjalizującym się w terapiach małżeńskich, dlatego też kancelaria zajmie się sprawą od początku do końca, przy jednoczesnym wsparciu ze strony psychologicznej, co wielokrotnie skutkowało porozumieniem się rozwodzących się par. Adwokat najpierw rozważy potencjalny wynik sprawy, która bez porozumienia stron najpewniej znajdzie się w sądzie. Prawnik wytłumaczy też, jak w praktyce wygląda podział majątku i czego możemy się spodziewać. Następnym krokiem jest sporządzenie odpowiedniego wniosku do sądu i reprezentowanie nas w nim. Nie musimy wtedy sobie zaprzątać głowy dokumentami, negocjacjami czy wyznaczaniem podziału w sposób akceptowalny przez sąd, co jest niezwykle korzystne i komfortowe, zwłaszcza, jeśli prawo nie jest nasza mocną stroną.

Wiele razy słyszałam od bliższych i dalszych znajomych, że nie korzystają z pomocy prawników, bo to jest drogie itp. Pozwolę sobie z tym polemizować. Z doświadczenia wiem, że zatrudniając prawnika, zyskujemy o wiele więcej, niż próbując samemu rzucać się w sądowy świat, co znaczy też, że i koszty nam się zapewne zwrócą. Taka prawda Kochani - najpierw wydajemy, aby potem zyskać!

Jakie jeszcze są zalety zatrudnienia kompetentnych specjalistów? Przede wszystkim świadczą kompleksowe usługi, w które wchodzą także sprawy, gdzie majątek nie jest dzielony równo po połowie, a  coraz częściej zdarzają się takie sprawy i tu zawsze potrzebne jest odpowiednie uzasadnienie. Tym również zajmie się prawnik. To adwokat pomoże w udowodnieniu zasadności takowego podziału, zbierze materiał dowodowy i odpowiednio zaprezentuje go na sali sądowej. Nic dodać, nic ująć.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka