poniedziałek, 26 sierpnia 2019

"KTO BY POMYŚLAŁ?" - CZYLI PONAD 300 CIEKAWOSTEK O GUMBALLU...


Kilka postów wcześniej wspominałam am o dwóch publikacjach o lubianym przez większość dzieci Gumballu. Mieliście też dzięki temu okazję poznać jego historię. Dopełnieniem wspomnianych książek jest "mini encyklopedia"  Wydawnictwa Edipresse z ciekawostkami z życia stworka i jego przyjaciół, którą chcę Wam dziś przedstawić.


"Kto by pomyślał to ponad 300 niesamowitych faktów i ciekawostek z życia mieszkańców miasta Elmore!"-  taki opis możemy zobaczyć na książce i wiecie co? To rzeczywiście prawda - w malutkiej książeczce zmieściło się naprawdę dużo ciekawostek i odpowiedzi na wiele pytań, ale... trzeba traktować je z przymrużeniem oka, bo Gumball lubi żartować i nie zawsze mówi prawdę ;). W każdym razie wierny fan naszego bohatera na pewno będzie wiedział, co jest prawdą, a co fałszem. Przyznam się, że podczas lektury uśmiałam się do łez, bo rodzina Watterswonów i ich sąsiedzi mają niezliczoną ilość dziwactw i poglądów, które zaskoczą czytelnika. 

Całość wydrukowana została na gładkich, kredowych i grubych kartkach, więc możemy być spokojni o zniszczenia podczas długich posiedzeń nad lekturą. Dodatkowo jest kolorowo, wesoło i "gumbollowo", a grafika przyciąga wzrok. Podoba mi się też, że mimo wielkiej ekspresji głównego bohatera, udało się grafikom przedstawić jego charakter nie robiąc "tłoku" na stronach, dzięki czemu młodsi czytelnicy nie odczują nadmiaru bodźców, co jest bardzo ważne w literaturze dziecięcej. Nie przesadzono też z kolorystyką, która została jakby stłumiona - to także plus, zwłaszcza w przypadku dzieci z różnego rodzaju nadwrażliwościami. 

Wspomną jeszcze, że niewielki rozmiar publikacji sprawia, że wędrowała ona z nami przez większą część wakacji i sięgaliśmy po nią w chwilach, kiedy moje dziecko ogarniała nuda, na przykład podczas długich podróży pociągiem. Polecam!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka