poniedziałek, 28 października 2019

ALKOMAT - JAKI WYBRAĆ I DLACZEGO?


Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.promil-lab.pl/pl/p/Alkomat-Policyjny-Lion-AlcoBlow-do-szybkich-badan-FIRMY/850


Zapewne wielu kierowców pamięta jeszcze słynne "baloniki" i dmuchanie w nie podczas kontroli. Czasy się zmieniają, technika idzie do przodu i dziś już nie ma potrzeby dmuchania w ustnik, bo są już alkomaty z czujnikami, które są przydatne nie tylko podczas kontroli drogowej, ale także podczas sprawdzania na przykład trzeźwości pracowników.
Jestem zdania, że dobry alkomat powinien być w każdym domu. Wiem, wiem, za kierownicę nie powinno się wsiadać po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkoholu i mocno wierzę, że tak właśnie jest,  ale jak wiecie, nawet na drugi dzień po imprezie, kiedy już czujemy się pozornie trzeźwi, to i tak poziom alkoholu w wydychanym powietrzu może być ponad normę, co zdecydowanie warto sprawdzić alkomatem.

Najlepszym alkomatem mi znanym jest alkomat alcoblow. Co sprawia, że moim zdaniem jest lepszy od innych alkomatów? Przede wszystkim ma pięcioletnią gwarancję, a dodatkowo jego jakość i precyzja zostały docenione przez służby policyjne. Jest to alkomat bezkontaktowy, bo dmuchamy "z daleka" na specjalny czujnik. Cechuje go też niezwykła szybkość pomiaru i może wykonać nawet pięć tysięcy pomiarów na jednym komplecie baterii. Jest też bardzo łatwy w obsłudze.

Alkomat AlcoBlow posiada dwa tryby pomiarów - pierwszy mierzy z największą dokładnością i szybkością. Drugi tryb za to pozwala na szybki pomiar dużej ilości osób w krótkich odstępach czasu, oraz przydaje się wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe badanie klasyczne. Jest to też idealne urządzenie dla kierowców, nie tylko zawodowych. Jest niezawodny, wyposażono go też w dwa wyłączniki i dwa trójkolorowe wskaźniki LED dzięki, którym po kolorze można poznać w jakim stanie znajduje się osoba badana. 

Plusem jest też lekkość urządzenia, co przy badaniu sporej ilości osób, uchroni badającego przed bólem nadgarstka i zarazem pozwoli na swobodne noszenie przyrządu w torebce czy neseserze. Alkomat dostępny jest w eleganckim pokrowcu. 

Przypominam też, że dozwolona ilość alkoholu w organizmie, po której można usiąść za kierownicą to 0,2 promila. Osoby, które przekroczą ten próg, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Kierowca ze stężeniem alkoholu we krwi międzu 02 i 0,5 promila popełnia wykroczenie. Kara za takie wykroczenie to utrata prawo jazdy na co najmniej sześć miesięcy i 5 tys. zł. grzywny. Kierowca, który w takim stanie spowoduje wypadek zapłaci 10 tys. zł. grzywny.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka