środa, 23 października 2019

"MŁODA LEGIA" - WYDANIE SPECJALNE...


Czy są tutaj fani Legii? Na pewno są! W związku z tym mam dla Was wydanie specjalne magazynu "Młoda Legia", czyli gazetki o ciekawostkach, sytuacjach i bohaterach Legii. Nie zabraknie też prezentu.


Przeglądając stronę po stronie magazyn, mogę śmiało stwierdzić, że to wręcz historyczny przewodnik po najlepszych meczach rozegranych przez Legionistów od najdawniejszych lat, bo już 1 1956 roku Legia odniosła spektakularne, dwucyfrowe (0:12) zwycięstwo nad Wisłą Kraków, a jak wiemy, wyniki dwucyfrowe zdarzają się niezbyt często. To wtedy na murawie królował Edmund Kowal, Ernest Pohl, Brychczy czy "Kici". 

Jednym z najlepszych meczów był też mecz, który rozegrano w 1969 roku. Zespół z Łazienkowskiej pokonał wtedy na wyjeździe francuskie St. Etienne, awansując do ćwierćfinału pucharu Europy. Takich meczów w historii Legii było bardzo dużo i nie bez przyczyny mówi się, że Legia jest jak przysłowiowy Dawid, który pokonał o wiele większego i silniejszego od siebie Goliata.

"Młoda Legia" to prawdziwa gratka dla kibiców, wydana na eleganckim, kredowym i błyszczącym papierze z mnóstwem zdjęć i informacji, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Sa archiwalne zdjęcia, nazwiska piłkarzy, dzięki którym świat usłyszał o polskich piłkarzach i tak, jak wspomniałam wcześniej, są też prezenty w postaci skarpetek kibica i odblaskowej opasce na rękę. Moim zdaniem to również świetna pozycja nie tylko dla kibiców, ale i osób interesujących się historią. Polecam!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka