piątek, 15 listopada 2019

GRAFOMOTORYKA DZIECKA U PROGU EDUKACJI...

Kilka dni temu opowiadałam Wam o tym, że zdecydowałam się poszerzyć moją wiedzę, zapisując się na dwa kursy online. Pierwszy z nich dotyczył psychologii dziecka, a drugi, który również jest już za mną, skupił się na grafomotoryce dziecka u progu edukacji.


Dlaczego wybrałam akurat te dwa tematy? Powód jest prosty - mój siedmioletni syn uczęszcza do przedszkola terapeutycznego i został odroczony od obowiązku szkolnego na rok właśnie z powodu niedojrzałości w grafomotoryce. Ma problemy zarówno z motoryką małą jak i dużą, a moim marzeniem jest, aby edukację szkolną rozpoczął bez problemów w tym względzie. 

Rozpoczęcie kursów zbiegło się też z jego chorobą, ale w przypadku kursu online, moje "uziemienie" w domu nie miało najmniejszego znaczenia, bo uczyłam się zazwyczaj wieczorami, kiedy synek już słodko spał. Zdarzyło się też i tak, że w oczekiwaniu na wizytę u lekarza (a sami wiecie ile się czeka w takich poczekalniach) uczyłam się i jednocześnie zabijałam czas. Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu umożliwiło mi  tym samym kształcenie się w domu. Ma to ogromne zalety, bo mogę wielokrotnie wracać do konkretnego tematu, w dogodnym dla mnie momencie i szkolić się w swoim własnym tempie. Po każdym poznanym temacie sprawdzam swoją wiedzę w pytaniach kontrolnych, by na końcu wypełnić test całościowy z najwyższą ilością punktów. 

Czego dowiedziałam się z wyżej wspomnianego kursu? W pierwszej kolejności poznałam ogólny zarys tematu, by następnie przejść do charakterystyki motoryki oraz jej głównych cech. Nie zapomniano też o etapach rozwoju chwytu dziecka oraz rozwoju umiejętności manipulacji. Bardzo szczegółowo i szeroko omówiono tematykę ćwiczeń doskonalących grafomotorykę, by na końcu przedstawić wskazówki dotyczące pisania, jego doskonalenia, rodzajów ćwiczeń, zasad, których należy przestrzegać przy ich organizacji oraz opisano wstępne diagnozowanie dzieci mające problem z pisaniem.

Jak widać temat jest niezwykle szeroki i warto się z nim zapoznać, by uzyskać wiele cennych wskazówek, o których rodzice zazwyczaj nie mają pojęcia. Planuję też obecnie dalej korzystać z szerokiej oferty kursów Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu i poszerzać swoją wiedzę, tym bardziej, że wszystko jest podzielone według kategorii tematycznych i łatwiej będzie mi się zdecydować, które szkolenie wybrać jako kolejne. Muszę też wspomnieć, że nauka przez internet ma jeszcze dwie ogromne zalety - jest dużo tańsza, bo płacimy tutaj tylko za sam kurs, a nie za wykładowcę, wynajęcie sali i tym podobne rzeczy, a na koniec otrzymujemy dyplom i zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu kompetencji ogólnych.

Jeśli klikniecie w link pod zdjęciem lub w słowa podświetlone na niebiesko, sami możecie przekonać się jak duży wybór szkoleń oferuje Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka