środa, 13 listopada 2019

WŚCIEKŁE PTASZKI - MAGAZYN NUMER 2...


Chyba nie ma osoby, która nie znałby słynnych Wścikłych Ptaków (Angry Birds). Ja poznałam je sporo czasu temu, kiedy namiętnie grałam na telefonie w grę o tym samym tytule. Ależ to były emocje...


Wydawnictwo Edipresse Kids wychodzi naprzeciw wszystkim fanom stworków i oprócz książek o nich, wydaje systematycznie kolorowy magazyn dla dzieci, w którym można znaleźć mnóstwo informacji o mieszkańcach Ptasiej wyspy. Sporo miejsca poświęcono też przebiegłym, zielonym świniom, które z pozoru przyjacielskie, ciągle coś knują. 

W najnowszej gazetce znalazło się też bardzo, bardzo dużo łamigłówek, rebusów, zgadywanek i gier, które zajmą naszych milusińskich na długie godziny. Szczerze mówiąc, nie przypuszczałam, że w takiej niepozornej gazetce można znaleźć aż tyle ciekawych rzeczy. Już na początku musimy skupić się mocno i odnaleźć dziesięć szczegółów, którymi różnią się dwa obrazki. Następnie dowiemy się co to właściwie jest Ptasia Wyspa i jakimi prawami się kieruje. I czas na kolejne "trudne" zadania - liczymy ile razy w układance pojawia się pewne słowo, rozplątujemy nitki i... przeskakujemy do dwóch mega kolorowych plakatów z naszymi bohaterami.


I nie zwalniamy tempa, bo czeka na nas cudna kolorowanka, którą trzeba pokolorować według wzoru. Potem mamy sudoku z jajkami i zadanie z... wszystkimi minami Czerwonego ;). Co dalej? Dalej szukamy cieni Leonarda, Courtney i Garrego, a potem wpadamy w sam środek labiryntu, a właściwie dwóch labiryntów. Na sam koniec możemy zrelaksować się przy pomocy załączonego prezentu, który u nas okazał się prawdziwym hitem. Mowa tu o gumolinie, z której dziecko może stworzyć swojego ulubionego ptaszka... a nawet kilka. Żeby postacie były podobne do oryginałów, dołączono też brwi i oczy. Jak widać, synek nieźle się bawił :).Całość pisma tradycyjnie wydrukowano na lśniącym, kredowym papierze oraz zadbano o każdy szczegół. Jest wesoło, sympatycznie i kolorowo, czyli tak, jak lubią nasze dzieci.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka