wtorek, 26 listopada 2019

"KRAINA LODU. KOLEKCJA MARZEŃ"

Byliście już w kinie na "Krainie Lodu 2"? Ja jeszcze nie byłam, ale nic straconego, bo zazwyczaj staram się najpierw poznać bohaterów w wersji "papierowej" (oczywiście jeżeli taka istnieje), aby udać się później na seans filmowy...


Mając troje dzieci, siłą rzeczy jestem na bieżąco z wszelkimi bajkowymi bohaterami. O pięknej Elsie również słyszałam, ale nigdy nie przyglądałam się tej postaci bliżej... aż do wczoraj, kiedy to Wydawnictwo Edipresse Kids obdarowało nas najnowszą publikacją związaną z Krainą Lodu.

Opowiadania, zadania, zabawy, naklejki i wiele innych, cudownych rzeczy można zobaczyć w pierwszej części magazynu "Kraina Lodu. Kolekcja marzeń". I jest również piękny, ręcznie malowany prezent - figurka Elsy w zimowej sukni. Zdradzę Wam tutaj tajemnicę, że z każdym numerem magazynu będzie do zdobycia kolejna, śliczna figurka, dzięki czemu nasze dzieci będa mogły skompletować całą mroźną krainę, a jeśli zamówicie prenumeratę, otrzymacie dodatkowo wspaniałe prezenty w postaci kolorowanki, teczki do przechowywania figurek i książek oraz piękną filmową torebkę Kraina Lodu II. Taka prenumerata to idealny prezent pod choinkę prawda?


W pierwszym tomie poznajemy bliżej Elsę, która sprawia wrażenie chłodnej i nieprzystępnej. Jak się okazuje, robi to, aby chronić swoją siostrę i poddanych przed działaniem swojej mocy. To dobra i wrażliwa bohaterka, ale... no właśnie - przekonajcie się sami, co sprawiło, że dziewczyna izoluje się od ludzi. Uda się to jeśli przeczytacie pierwszą część opowieści o przygodach Elsy, kolorując przy tym cudne obrazki.


Siostrą Elsy jest Anna. Dziewczyny są od siebie całkowicie różne. Jeśli chcecie wiedzieć, którą z nich przypominacie, wystarczy rozwiązać królewski test i wszystko stanie się jasne. W samym środku magazynu znajdziecie komnatę królowej, w której będziecie mieć do wykonania bardzo ważne zadanie - przyklejanie naklejek w odpowiednich miejscach tak, aby w komnacie zrobiło się weselej.


Kolejne strony to ogrom zabawy w postaci rebusów, układanek i łamigłówek. Oczywiście wszystkie związane są ściśle z tematyką Krainy Lodu. Będzie też można upiec z Elsą ciasteczka i wyczarować mrożone i kolorowe dzieło. Nie zabraknie też sporej ilości ciekawostek z Arendelle - tutaj świat bajki połączy się ze światem realnym...


Na sam koniec pozostaje do przeczytania kilka dowcipów i... lodowy teatrzyk, który można wyczarować wycinając postacie umieszczone na specjalnej, tekturowej stronie. Przyznajcie sami, że dla prawdziwej fanki czy fana Krainy Lodu ta pozycja jest idealna, bo które dziecko nie lubi mieć namacalnych gadżetów związanych z ulubionym bohaterem?


Kochani, chyba nie zdziwi to nikogo, jeśli napiszę, że magazyn został wydrukowany na eleganckim papierze z dbałością o każdy szczegół. Jest zimowo, bajecznie i cudownie. Więcej o kolekcji "Kraina Lodu" możecie znaleźć na specjalnej stronie dotyczącej tej właśnie lektury - wystarczy kliknąć w link https://kolekcjakrainalodu.pl/ Tak, jak wyżej, zachęcam też do zamawiania prenumeraty i sprawiania co miesiąc przyjemności dzieciom. Polecam!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka