środa, 27 listopada 2019

"NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS" - LISTOPAD 2019...


Niedawno opowiadałam Wam o magazynie National Geographic Kids z października, a już dziś spieszę z najnowszym wydaniem, tym razem listopadowym, które zawiera jeszcze więcej ciekawostek ze świata.Głównym bohaterem wyżej wspomnianego numeru został widoczny na okładce lis, któremu poświęcono aż kilka stron. Nie ma się jednak co dziwić, bo to przepiękne stworzenie ma tak bogatą historię i osobowość, że można by o nim napisać książkę albo nawet i dwie. 


Jest też i Dzika Odyseja, z którą tym razem wybierzemy się do Starego Folwarku i do Wigerskiego Parku Narodowego, gdzie już 14 grudnia zapraszamy na spotkanie na widowisku (o godzinie 10:00) w Muzeum Wiger, gdzie tradycyjnie podejmiecie trzy wyzwania. Będzie trzeba wyruszyć nad jezioro Wigry lub nad rzekę Czarna Hańcza, następnie będzie trzeba odnaleźć ślady bobra i na koniec odwiedzicie Muzeum Wiger i zapoznacie się z polodowcową historią parku narodowego. Wierzcie mi - to cudowne i warte odwiedzenia miejsce.


Wraz z synkiem dłużej zatrzymaliśmy się na stronie z ciekawostkami o kosmosie. Mimo sporej wiedzy w tym temacie, znalazło się kilka informacji, o których nie mieliśmy pojęcia. Nie mogliśmy się też napatrzeć na piękne i realistyczne zdjęcia planet.


Nie zabrakło też innych ciekawostek. Zastanawialiście się kiedyś czym pachnie deszcz? Albo co to za zwierzątko o nazwie niedźwiedziokot? Albo wiecie w jakim kraju nie ma ani jednego węża? Takich i innych pytań i odpowiedzi znajdziecie tutaj kilkadziesiąt, a kiedy zechcecie odpocząć od nauki to zapraszam do kącika kreatywnej zabawy gdzie poeksperymentujecie np. pisząc list, który przeczyta tylko wtajemniczona osoba. Są też rebusy, "wypełnianki" i wiele innych kreatywnych zabaw. Byłabym zapomniała - tradycyjnie jest też superkonkurs, w którym do wygrania jest aż ponad 50 supernagród. My systematycznie uczestniczymy w każdym z konkursów i trzymamy kciuki za wygraną.

Przyznam szczerze, że z każdym numerem National Geographic Kids widzę, jak rośnie w moim synku ciekawość świata i poziom jego wiedzy. Jest ciekawskim dzieckiem, ale wiedza, którą przyswaja, musi być przekazana w interesujący i pomysłowy sposób, a wyżej wspomniane pismo robi to dokładnie w taki sposób. Dzieła dopełniają niezliczone ilości realistycznych i przepięknych ilustracji. Oczywiście wszystko wydrukowane jest na eleganckich kredowych i błyszczących kartkach i z całkowitą dbałością o szczegóły. Ten i inne numery czasopisma możecie zamówić na stronie http://hitsalonik.pl/ do czego gorąco zachęcam.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka