środa, 22 stycznia 2020

GOTOWI DO NAUKI - PSI PATROL...


Dzieci kochają Psi Patrol (to nie podlega dyskusji) i bardzo chętnie spędzają czas oglądając bajki o sympatycznych i mądrych pieskach, które nie tylko bawią, ale i uczą, gdyż każdy z odcinków zawiera w sobie przekaz. A gdyby tak wykorzystać popularność Psiego Patrolu do nauki w wersji papierowej?Nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka, to nauka przez zabawę, kiedy to dziecko spędza czas przyjemnie i nawet nie zdaje sobie sprawy z tego ile wiedzy pochłania. Wydawnictwo Media Service Zawada wyszło naprzeciw najmłodszym czytelnikom i stworzyło mega magazyn "Gotowi do nauki. Psi Patrol" skierowany głównie do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 

Wspomniana gazetka już od okładki przyciąga wzrok soczystymi kolorami i twardymi stronami, które wytrzymają ciekawskie paluszki naszych pociech. Oczywiście oczy cieszą się także na widok prezentu, czyli aż 16 tu kart, z którymi można ćwiczyć alfabet, cyfry, kolory, kształty i poznajemy przyrodę. Dodam tutaj, że w każdym numerze znajdują się kolejne karty, z kolejnymi zadaniami, ściśle powiązanymi z zawartością magazynu.

Co znajdziemy w środku? Przede wszystkim jest masa ćwiczeń związanych z nauka pisania i poznawania alfabetu. Są "wykropkowane" szlaczki, jest pisanie po śladzie liter, a nawet znajdziemy tutaj figury geometryczne, które również należy obrysować po kropkach. To jednak jeszcze nie wszystko. Aby nasze dziecko utrwaliło poznane literki, na kolejnych stronach będzie możliwość ich pokolorowania i... policzenia. Tak, tak - jest też i matematyka połączona z geometrią czyli liczenie kosteczek i odszukiwanie różnic, pisanie cyfr po śladzie, odnajdywanie konkretnej liczby marchewek w ogródku Yumi czy też liczenie trapezów. 

Na każdej stronie jest też zadanie powiązane z dołączonymi kartami, gdzie trzeba je wykonać, a następnie odpowiedzieć na pytanie z karty. Zwieńczeniem nauki przez zabawę jest krótka historyjka z przygodami psiaków. Tę i wiele innych publikacji znajdziecie na stronie wydawnictwa Media Service Zawada.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka