środa, 12 lutego 2020

"ŚWINKA PEPPA - SKĄD TE CIENIE" - KSIĄŻECZKI Z PÓŁECZKI...


Chyba każdy z nas próbował kiedyś zabawy z własnym cieniem, ale czy próbowaliście kiedyś go zgubić albo dowiedzieć się skąd cień właściwie się bierze? W najnowszej publikacji Wydawnictwa Media Service Zawada przeczytamy zabawną historyjkę, która odpowie na wiele nurtujących nas pytań związanych właśnie z cieniem.Książki z serii "Peppa Pig" oprócz świetnej zabawy dla całej rodziny wspomagają proces edukacji dziecka oraz rozwijają jego zdolności poznawcze. Wraz z małym Georgem nasze dziecko spróbuje zgubić cień, co okaże się niemożliwe i to wcale nie z powodu tego, że George wolno biega...  

Ostatnio Świnka Peppa jest na celowniku dorosłych i ma tyle samo zwolenników, co przeciwników wśród dorosłych. Trzeba jednak pamiętać, że sposób postrzegania świata i bajek przez dziecko bardzo różni się od spojrzenia dorosłych. Dzieci nie szukają przysłowiowej "dziury w całym"! W każdym razie u nas jest to jedna z ulubionych bajek, a każda z części w prosty i przystępny sposób opowiada i uczy mojego synka czegoś nowego.Kiedy myślę nad fenomenem tej bajki, zastanawiam się co w niej jest takiego, że tak dużo dzieci ją uwielbia. Z pewnością, w pierwszej kolejności jest to prostota... Proste rysunki, proste zdania i proste rozumowanie, a do tego mnóstwo śmiechu i abstrakcyjnych historii, które kończą się zazwyczaj wielkim śmiechem wszystkich bohaterów. No i kultowa zabawa w błotku... czyli to, co najmłodsze dzieci uwielbiają.

Świnka Peppa uczy naszych milusińskich, że nigdy nie wolno się poddawać, pokazuje jak ważna jest przyjaźń i dzielenie się z bliskimi. Oczywiście to nie wszystko - Peppa jest bardzo pracowita i zawsze uczy się na błędach. To bardzo wesoła bajeczka, a do tego bez przemocy! 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka