środa, 19 lutego 2020

ŚWINKA PEPPA


Kolejną propozycją wydawnictwa Media Service Zawada jaką chcę Wam przedstawić, jest magazyn dla najmłodszych dzieci, który w całości traktuje o sympatycznej śwince Peppie, jej rodzinie i przyjaciołach.


"Peppa Pig" to dość spory objętościowo magazyn, bo liczy sobie aż 35 stron pełnych historyjek, wycinanek, przepisów i łamigłówek. Już na samym początku znajdziemy pierwsze z opowiadań o perypetiach świnkowej rodziny, by po przeczytaniu jej znaleźć się w świecie nauki przez zabawę. Nasze dziecko dzięki temu będzie miało możliwość trenowania swoich umiejętności poznawczych takich, jak pamięć, spostrzegawczość, logiczne myślenie i kreatywność. Warto  pamiętać, że każde z zadań pomaga w treningu rączki naszej pociechy.

Patrząc po kolei - oprócz wspomnianej wyżej historyjki, mamy tu zimowy labirynt, w którym dziecko będzie wskazywało Suzy drogę, dzięki której owieczka przyłączy się do bitwy na śnieżki z pingwinami, jednocześnie liczyć pingwiny i szukać wyróżnionych przedmiotów i oznaczać je w okienkach. Kolejna strona to przepis na gorącą czekoladę misia polarnego. Przepis jest wyjątkowo kreatywny, a zarazem łatwy w wykonaniu i sprawi frajdę nie tylko dziecku, ale i rodzicom. Potem przenosimy się w świat matematyki, gdzie będzie trzeba policzyć ptaszki, skarpetki, choinki itd. Strony  14 - 15 to kolorowanie, pisanie po śladzie i ćwiczenie literki "n". Nie zdradzę Wam wszystkich niespodzianek - powiem jeszcze tylko tyle, że nie zabraknie rysowania, kolorowania, rebusów, zagadek i prezentu w postaci klocków i postaci, z których można wyczarować świetne przedstawienie.

Całość wydrukowana jest na dobrej jakości papierze, z nieco grubszymi stronami, co umożliwia wielokrotne przeglądanie gazetki bez ryzyka zniszczenia kartek. Oczywiście każde z zadań jest dopracowane w  najmniejszym szczególe. Duży plus także za umiarkowana kolorystykę, dzięki której dziecko będzie mogło się skupić. Polecam!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka