piątek, 18 września 2020

SAMOCHODY - SKUP I SPRZEDAŻ...


Zdjęcie pochodzi ze strony https://komis-samochodowy.wroclaw.pl/komis-samochodowy/


Jakiś czas temu chciałam sprzedać swój samochód, który nie był już może najmłodszy ale miał spory potencjał. Wystawiłam więc ogłoszenie, rozesłałam informację o chęci zakupu wśród znajomych i...nic...Moje cztery kółka niestety nie miały siły przebicia wśród setek innych podobnych ogłoszeń, a ja nie miałam czasu, aby ciągle go reklamować...


Początkowo mocno mnie to rozczarowało ale znalazłam wyjście z sytuacji albowiem jest taki komis https://komis-samochodowy.wroclaw.pl/ , gdzie mój samochód został zakupiony "od ręki". Co uzyskałam sprzedając samochód do komisu? Przede wszystkim zyskałam czas, bo już nie musiałam ciągle udostępniać ogłoszenia ani sprawdzać cen konkurencji. Oczywiście otrzymałam też pieniądze, bez ciągłych wizyt potencjalnych klientów, którzy próbowali "kupić" samochód prawie za darmo albo obiecując, że jadą tylko po pieniądze i nigdy nie wracając. 

W dobie koronawirusa, takie odwiedziny wiązały się też oczywiście z ryzykiem zarażenia się od pojawiających się osób. W komisie, mój samochód został wnikliwie zbadany, a właściwie jego stan i dzięki temu sporządzono rzetelną wycenę, która satysfakcjonowała zarówno mnie, jak i sam komis. Zanim jednak nastąpiła transakcja, komis sprawdził moją tożsamość i czy autko jest moją własnością, oraz czy nie figuruje w bazie samochodów skradzionych, co daje nabywcy pewność, że po zakupie nie będzie miał żadnych problemów. Następnie odbyła się jazda próbna i wyżej wspomniane badanie techniczne. Dopiero po tym wszystkim nastąpiła wycena, adekwatna do stanu technicznego pojazdu. popularności marki i gotowości pojazdu do dalszej eksploatacji. Potem już poszło jak z płatka - szybciutkie zawarcie umowy, wypłata gotówki i mogłam spokojnie rozejrzeć się za nowym samochodem. 

Przy okazji mojej sprzedaży, dowiedziałam się, że skupują tam samochody wszelkich marek i w każdym stanie technicznym, a także, że stawia się tam na błyskawiczne i rzetelne transakcje. Komis samochodowy (klikając w link pod zdjęciem lub w słowa podświetlone na niebiesko, możecie dowiedzieć się, o którym komisie piszę) zajmuje się wszystkimi formalnościami związaną z prawną zmianą właściciela samochodu, co oznacza, że na naszych barkach nie spoczywa żaden obowiązek. To opcja idealna dla mnie, ale dla Was również, jeśli cenicie sobie spokój, rzetelność i czas. 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka