piątek, 30 października 2020

KREM NA ROZSTĘPY...

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://beautymamasense.pl/

Wiele z nas boryka się z problemem rozstępów, które wbrew powszechnemu przekonaniu nie dotyczą tylko kobiet ciężarnych, ale także osób, które na przykład bardzo szybko uzyskały kilogramy. Czy można temu jakoś zapobiec, albo zmniejszyć widoczność rozstępów?


Przede wszystkim, aby zminimalizować ryzyko powstania rozstępów należy im zapobiegać stosując dobrej jakości kremy. Idealny krem na rozstępy w ciąży to taki, który działa dwufazowo. Po pierwsze zapobiega powstawaniu nowych rozstępów, a po drugie, rozjaśnia te, które już powstały. Najlepsze są kremy w formie masła do ciała, zawierające wyselekcjonowane składniki aktywne, a systematycznie wcierane w ciało, doskonale chronią przed utratą elastyczności skóry. To właśnie utrata elastyczności jest najczęściej spotykanym efektem szybkiej utraty masy ciała.

Krem na rozstępy powinien też w większości zawierać naturalne składniki takie jak olej jojoba czy emolienty pozyskane z oliwy z oliwek. Składniki te sprawiają, że skóra jest piękna, elastyczna  i jędrna. Kolejnym pożądanym składnikiem kremu na rozstępy jest lecznicza substancja aktywna będąca hydrofilowym ekstraktem z liści z drzewa manuka. Przyspiesza on proces gojenia się blizn oraz redukuje rozstępy. Wzmacnia też tkankę łączną. Często można też spotkać w składzie masło shea, olej kokosowy, masło kakaowe, olej Tamanu czy olej Inca Inchi, Równie ważne jest też aby kosmetyk miał lekką konsystencję i dobrze się wchłaniał i zawierał również witaminy oprócz wyżej wspomnianych składników.

A co to właściwie są rozstępy? Rozstępy to pewnego rodzaju blizny mające postać równoległych i wrzecionowatych pasków na powierzchni skóry. Pojawiają się wtedy, kiedy skóra nagle zostanie rozciągnięta do granic możliwości jej elastyczności. Powoduje to przerwanie włókien elastynowych i kolagenowych, które tworzą skórę. Najczęściej występują od wewnętrznej strony ramion, pod ramionami, na klatce piersiowej, barkach i udach. U osób, u których masa mięśniowa szybko rośnie, rozstępy pojawiają się też na bicepsach. Powodem ich powstawania nie jest jednak tylko szybki przyrost masy ciała, ale też zmiany hormonalne czy uwarunkowanie genetyczne. Nie są one w żaden sposób niebezpieczne ale nieestetyczne, przez co wiele osób wstydzi się na przykład rozebrać na plaży.

Jeżeli chcecie poznać dobry sposób, a właściwie preparat na rozstępy, to zapraszam do klikania w słowa podświetlone na niebiesko lub w link pod zdjęciem.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka