poniedziałek, 17 maja 2021

AJURWEDA - ŻYCIE W ZGODZIE Z NATURĄ...

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://devaharmony.com/pl/

Co zrobić aby odzyskać wewnętrzny spokój i szczęście, a jednocześnie zapobiec wielu chorobom? W jaki sposób kilka prostych zasad pomaga uniknąć kosztownego leczenia i niepotrzebnego cierpienia? Gdzie odnaleźć "instrukcję" dla ludzkości, która odpowie na powyższe pytania?


Nauka słuchania własnego ciała i odczytywania sygnałów z niego płynących (medycyna ajurwedyjska) zdecydowanie pomaga zachować zdrowie i zwiększa poziom życiowego zadowolenia. To właśnie medycyna ajurwedyjska jest swoistego rodzaju instrukcją dla ludzkości. Starożytna wiedza o ajurwedzie nigdy nie została utracona, jednak przez lata ludzie zapomnieli o tym, jak z niej korzystać. 

Medycyna ajurwedyjska nie wymaga kosztownego sprzętu. Możemy ją też od razu zastosować w życiu codziennym, albowiem każdy z nas może się jej bardzo łatwo i szybko nauczyć, bo utrzymanie zdrowia opiera się przede wszystkim na zrozumieniu cech swojego ciała, właściwości spożywanego pożywienia, stylu życia oraz zasad relaksacji umysłu.

Nie każdy z nas wie, że wiele środków na zwykłe dolegliwości możemy przygotować we własnym domu z powszechnie znanych nam ziół i przypraw, ważne jest jednak aby wiedzę ajurwedyjską przekazywać we właściwy sposób, bez powszechnej komercjalizacji i chęci zysku. Medycyna ajurwedyjska ma służyć ludzkości w myśl zasady, że życie ludzkie jest najcenniejsze i należy zgłębiać wiedzę dotyczącą funkcjonowania ciała i umysłu, aby osiągnąć maksymalne szczęście życiowe. 

W ramach owej medycyny wyróżnia się działy chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, pediatrii oraz położnictwa, psychiatrii, toksykologii, laryngologii, prokreacji i długowieczności. Ten najstarszy, holistyczny system leczenia może odmienić sposób myślenia i postrzegania współczesnego leczenia każdego człowieka. Więcej na ten temat możecie przeczytać klikająć w link https://devaharmony.com/pl/ lub w link pod zdjęciem.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka