wtorek, 4 maja 2021

NAJPIĘKNIEJSZE SESJE FOTOGRAFICZNE...



Zdjęcie pochodzi ze strony https://bingoland.pl/pl/n/list


Tworzenie sesji zdjęciowych ciążowych, z dziećmy czy profesjonalnych zdjęć rodzinnych wymaga od fotografa sporej cierpliwości i umiejętności pracy z ludźmi. Jednak bez odpowiedniego oświetlenia i  tła czy scenerii żadna sesja zdjęciowa nie stanie się niepowtarzalna. 


Skupię sie dziś na sesji zdjęciowej dziecięcej, bo pojawienie się na świecie dziecka to przełomowe wydarzenie w życiu każdego rodzica. Pamiętam jak robiłam setki zdjęć swoim pociechom, jednak żadne nie równało się z profesjonalna sesją u fotografa, która do końca życia staje się niesamowitą pamiatką. Fotografia dziecięca jest trudną dziedziną fotografi ale jednocześnie niesamowicie radosną i wdzięczną. 

Jak znaleźć zatem fotografa, który trafi w nasz gust? Przede wszystkim trzeba spojrzeć na strony internetowe artystów, gdyż to tam często udpostępniane są portfolio danego artysty, dzięki czemu możemy sami zdecydować czy wykonane zdjęcia trafią w nasze upodobania. Sporym problemem może stać się czas i miejsce, gdyż najlepsi fotografowie mają spore "obłożenie" kalendarza, warto zatem dużo wcześniej zaplanować sesję. Dla mnie bardzo ważne są także opinie innych klientów, które mogą nam sporo powiedzieć o danym studiu. Warto także spotkać się z fotografem i podpatrzeć jaki ma kontakt z naszą pociechą. Jeżeli jest zainteresowany dzieckiem, od pierwszych chwil stara się złapać z nim kontakt i sporo dowiedzieć, to znaczy, że jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.. 

Jeżeli mamy własny pomysł na zdjęcia, warto go przedstawić już przy omawianiu warunków. Można też zebrać inspiracje i zapytać czy artysta jest w stanie stworzyć podobny klimat zdjęć bez kopiowania, bo przecież to ma być "nasza" sesja, a nie ślepo odtwarzana z innych zdjęć. Pomocne mogą być tu modne w ostatnich czasach tła pastelowe np. takie https://bingoland.pl/tla-fotograficzne/pastelowe. Pastele to najpiękniejsze przecież odcienie rozjaśnione bielą. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka