poniedziałek, 2 sierpnia 2021

USUWANIE BLIZN LASEREM FRAKCYJNYM

 

Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.dermedik.pl/zabiegi-na-twarz/icoone-zabiegi-estetyczne-na-twarz-2/

Z wiekiem każde z nas boryka się z problemem drobnych zmarszczek? Tak zwane "kurze łapki" są osobiście moją zmorą. Jest kilka metod redukcji zmarszczek i ja chcę Wam dziś przedstawić jedną z nich - laser frakcyjny amerykańskiej firmy Palomar, który oprócz "kurzych łapek" redukuje też drobne przebarwienia. Jest to zabieg wykonywany za pomocą lasera i specjalnie dobranej jego długości. Po oczyszczeniu skóry, do skóry pacjenta przykładana jest głowica, a za jej pomocą wprowadzane sa wiązki światła penetrujące skórę powyżej 1, 5 mm. Czym kolumny są głębsze, tym więcej wytworzy się nowej tkanki. Zabieg jest bezbolesny, aczkolwiek część pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort nie wymagający jednak podawania znieczulenia miejscowego. Można jednak skorzystać z delikatnych środków przeciwbólowych. Dla uzyskania najlepszych efektów zalecane jest wykonanie od 3 do 6 zabiegów (jeden trwa około godziny w zależności od kondycji skóry), jednak już po pierszym zabiegu widoczne są wspaniałe efekty - zostaje wyrównany koloryt skóry, ubytki w skórze wypełniają się nowym kolagenem, a powierzchnia skóry się wygładza. 

Bezpośrednio po zabiegu skóra aż do wieczora może pozostać zaczerwieniona, a czasem pojawiają się małe strupki, które złuszczają się całkowicie po około tygodniu. Przed zabiegiem nie są wymagane żadne badania, jednakże przeciwskazaniem do niego są terapie doustne retinoidami lub steroidami, aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe, stany zapalne skóry, przewlekła łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, niedawne peelingi, obniżenie odporności organizmu, stosowanie ziół światłouczulających ( dziurawiec, skrzyp), nowotwory skóry, okres czterech tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym, cukrzyca, fotodermatozy, skóra opalona, stosowanie samoopalaczy i ciąża.

Usuwanie blizn laserem to zabieg zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn i jest to naskuteczniejsza obecnie metoda stosowana w medycynie estetycznej.  Dzięki energii mikrowiązek światła, w kontrolowany sposób zostaje uszkodzony wybrany obszar naskórka i skóry właściwej, a uszkodzone komórki zastępowane są przez nową, zdrową tkankę co daje efekt zdrowej i młodej skóry. Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka