piątek, 27 sierpnia 2021

WINDYKACJA CZYLI KILKA SŁÓW O DŁUŻNIKACH...

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.aif.com.pl/aktualnosci/kontrahent-nie-uregulowal-faktury-vat-czas-wyslac-wezwanie-do-zaplaty/

Windykacja nie kojarzy się nikomu z przyjemnymi rzeczami. Często jest ona jednak koniecznością, bo odpowiedzialny przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na zaległości w płatnościach nawet jeśli kondycja finansowa firmy jest dobra. Godzenie się na straty zawsze działa na niekorzyść firmy.
Przedsiębiorcy bardzo często mają do czynienia z nieuczciwymi klientami, a niezapłacone faktury są jedną z głównych przyczyn zatorów finansowych w polskich firmach. Jedni kontahenci płacą należności w terminie, a inni nie. Ściągnięcie należności od dłużnika do prostych nie należy, są jednak możliwości, które pozwalają na odzyskanie długu bez drogi sądowej, bo w większości przypadków wystarczy zatrudnić firmę windykacyjną.

W dzisiejszych czasach windykacja to nie kilku panów mięśniaków łamiących kończyny dłużnika.  Firma windykacyjna https://www.aif.com.pl/ z wieloletnim doświadczeniem na rynku windykacyjnym nigdy nie pozwoli sobie na przemoc fizyczną, bo  dooświadczenie  pozwoliło jej na wypracowanie skutecznego modelu windykacyjnego, co wiąże się z dużą skutecznością. 

Zatrudniając firmę windykacyjną  klient zyskuje bezpłatną wycenę możliwości finansowych dłużnika i  od razu otrzymuje informację, czy  dług jest możliwy do ściągnięcia. Jeżeli taka możliwość istnieje, firma windykacyjna podaje propozycje rozwiązania sprawy. Nie ma tu opłat wstępnych, a płaci się dopiero za skuteczność i to dopiero na drugim etapie sprawy. Czyli klient najpierw odzyskuje całość swoich pieniędzy, a następnie firma windykacyjna ściąga swoją należność od dłużnika.  Jeżeli należność nie zostanie odzyskana, wtedy kancelaria nie zarabia. 

W przpadku spraw, które trzeba jednak rozwiązać na stopie sądowej  AIF Kancelaria wspiera klienta także tutaj, gdyż pracownicy kancelarii są wyspecjalizowani w prawie gospodarczym. Kancelaria prowadzi windykacje sądowe, przedsiębiorstw i zagraniczne. Kancelaria obejmuje swoim działaniem 48 państw. Prowadzi negocjacje z dłużnikami i wierzycielami, prowadzi bezpośrednią windykację należności poprzez zagranicznych przedstawicieli, wspomaga proces postępowań sądowych i egzekucyjnych przed sądami polskimi i zagranicznymi, wspomaga proces sądowy postępowań układowych z wierzycielami, wspomaga restrukturyzację zadłużenia oraz przygotowuje programy naprawcze i prowadzi obrót wierzytelnościami.

Jeżeli interesujecie się tym tematem to zapraszam po więcej szczegółów, które znajdziecie w linku pod zdjęciem i po kliknięciu w słowa podświtlone na niebiesko.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka