wtorek, 21 grudnia 2021

PODRÓŻE, JEDZENIE I PIĘKNO...

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.saltmate.pl/blog/

Mieć pasje w życiu to coś wspaniałego, a jeszcze wspanialsze połączenie to podróże, jedzenie i wszystko to, co piękne. Myślicie, że takie połączenie jest możliwe? Oczywiście, że jest możliwe. Znam takie miejsce, które łączy ze sobą wiele kultur, miejsc i różnych światów.


Wspólnym mianownikiem wyżej wspomnianych rzeczy jest...sól! Dziś zapraszam Was zatem do miejsca, w którym znajdziemy różnorodne odmiany soli przywiezionej z najdalszych zakątków świata. To sól, którą można wykorzystać nie tylko w kuchni lecz także w kosmetykach do włosów i całego ciała. Jednak to nie wszystko - znajdziecie tutaj też przeróżne i unikalne akcesoria, takie, które mają swoją duszę. Nadadzą one każdemu wnętrzu oryginalny wygląd, kuchnia stanie się ulubionym pomieszczeniem w domu, a łazienka zamieni się w SPA

Nie wiedziałam do dnia dzisiejszego, że można znależć tak wiele rodzajów soli. Mamy sól kuchenną, sól czarną Black Lava, kamienną, perską, peklową, himalajską, Kala Namak, morską, Epsom, maldom,.. Jest też kwiat soli morskiej, który bardzo mnie intryguje, gdyż zawiera wiele cennych mikroelementów oraz dużą zawartość jodu. To najcenniejsza odmiana soli. To sól w kosmetykach wpływa zbawiennie na cerę i procesy regeneracyjne. Jest ważnym elementem kremów, odżywek, peelingów i kosmetyków do codziennej pielęgnacji. 

Sól jest głównym źródłem sodu w organizmie i bez tego żaden organizm nie będzie prawidłowo funkcjonował. Sód zapewnia prawidłowe ciśnienie krwi, utrzymuje gospodarkę  kwasowo - zasadową, reguluje zawartość wody w organizmie, pomaga w utrzymaniu odpowiedniej ilości melatoniny i serotoniny, Mało kto wie, że używa się jej też w leczeniu zaburzeń emocjonalnych i chorób afektywnych. Sól pozwala oczyścić nerki z nadmiaru kwasowości, stabilizuje nierówną pracę serca, wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cukru, ma też wpływ na sen, gdyż reguluje jego rytm i jakość. Sól i woda redukują uszkodzenia związane z cukrzycą. Jest wyjątkowo istotna przy oczyszczaniu płuc ze śluzu i flegmy powodując, że śluz staje się rzadszy. I na koniec powiem, że sól jest niezbędna do utrzymania prawidłowego libido i aktywności seksualnej. 

Kto by pomyślał, że sól ma aż tyle zalet. Do tej pory słyszałam głównie o jej szkodliwym działaniu. Więcej na temat soli, przypraw z całego świata i artykułów z "duszą" możecie przeczytać klikając w link "https://www.saltmate.pl/". To jednak nie wszystko - po przenieseniu się na stronę z linku możecie zakupić każdą z wymienionych przeze mnie soli. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka