piątek, 6 maja 2022

ALKOMAT - BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE!


Zdjęcie pochodzi ze strony https://najlepsze-alkomaty.pl/pl/p/Alkomat-elektrochemiczny-ALKOHIT-X600-dowodowy-certyfikat/417


Historie mrożące krew w żyłach, zupełnie niezrozumiałe dla większości ludzi o tym, że ktoś usiadł za kierownicą po spożyciu alkoholu i spowodował wypadek wielu z nas słyszało... Najlepszą opcją dla kierowcy jest nie pić, jednak wiadomo, że są różne okazje czy uroczystości, gdzie alkohol się "zdarza". Co wtedy zrobić? Kiedy można bezpiecznie prowadzić samochód? Najlepiej zaopatrzyć się w dobrej jakości alkomat, który możemy nosić ze sobą i w tym przypadku będziemy mieć już 100 % pewności czy możemy pozwolić sobie na prowadzenie samochodu, czy może lepiej zadzwonić po taksówkę.

Pokażę Wam dziś kilka ciekawych alkomatów, a po wiedzę o nich jak zwykle sięgnęłam w czeluści internetu, gdzie znalazłam alkomaty różnych firm. Zanim pokażę wybrane przeze mnie alkomaty, dodam, że limity spożycia alkoholu są różne w poszczególnych częściach świata i na przykład w Rosji, na Węgrzech, Ukrainie, w Albanii, Białorusi, w Czechach, w Rumunii i na Słowacji nie możemy mieć ani "kawałka" alkoholu we krwi. 0,2 ‰ to dopuszczalny limit w Polsce, Norwegii i w Estonii, a aż 0,8 ‰ we krwi mogą mieć Brytyjczycy, z wyłączeniem Szkocji, a także mieszkańcy Malty i Lichtensteinu. Ostatnia wartość jest najwyższą z możliwych limitów. Oczywiście pozostałe państwa także mają swoje ograniczenia, ale jestem zdania, że najlepiej wcale nie kierować pojazdami po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.

Jeżeli podczas kontroli policyjnej okaże się, że alkomat pokazuje więcej niż dopuszczalna norma, możemy wtedy liczyć się z mandatem, odebraniem prawa jazdy, karą pozbawienia wolności i zwolnieniem dyscyplinarnym z pracy, jeżeli kierowca jest kierowcą zawodowym. Najwyższą grzywnę zapłacimy w Irlandii, bo aż 5 tysięcy euro albo pół roku więzienia. W Czechach także nie jest "tanio", bo kara może wynieść dwa tysiące euro albo dwanaście miesięcy więzienia.

Jak widać, jazda po pijanemu nie jest "opłacalna" pod wieloma względami, a najważniejszym jest ludzkie życie, bo największym priorytetem do zaniechania prowadzenia samochodu pod wpływem promili nie powinien być lęk przed karą, ale fakt, że możemy tym spowodować wypadek, który niejednokrotnie kończy się śmiercią.
Zdjęcie pochodzi ze strony https://najlepsze-alkomaty.pl/pl/p/Alkomat-AF-400E-marki-Alcoforce-koreanskiej-produkcji/48

Świetnym, poręcznym alkomatem do użytku domowego jest alkomat marki Alcofortre (na zdjęciu) o zakresie pomiaru między 0 a 4 promile. Zastosowano w nim nowoczesny sensor elektrochemiczny, dzięki któremu pomiar jest bardzo precyzyjny. Posiada też szereg dodatkowych funkcji i atrakcyjną cenę.  Kalibrację należy przeprowadzać co 500 pomiarów.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://najlepsze-alkomaty.pl/pl/p/Alkomat-AL-8000-od-Promiler-kalibracje-bez-limitu/98

Alkomat ze zdjęcia powyżej to alkomat z desingerskim wyglądem, ergonomicznym kształtem oraz najwyższą precyzję pomiaru. Jest niesamowicie łatwy w obsłudze. Wraz z alkomatem otrzymujemy bez limitu kalibrację. Ten produkt możemy zabrać ze sobą wszędzie. Cena również jest warta uwagi.

Zdjęcie pochodzi za strony https://najlepsze-alkomaty.pl/pl/p/Alkomat-AL-4000V-z-wyswietlaczem-LCD-w-plastikowej-obudowie/485

Przed Wami alkomat w pełni profesjonalny z wyświetlaczem LCD. Jest to alkomat stacjonarny najnowszej generacji przeznaczony do badań stężenia alkoholu w miejscach publicznych, barach, restauracjach, a nawet w biurach. Ciekawym dodatkiem jest możliwość wyświetlania zdjęć, odtwarzania muzyki i filmów. Dzięki temu może być też stosowany jako reklama. 

Po więcej informacji zapraszam na stronę, która jest dostępna po kliknięciu w linki pod zdjęciami lub w słowa podświetlone na niebiesko. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka