wtorek, 3 maja 2022

ELEKTRONICZNY POZEW O ZAPŁATĘ CZYLI E- SĄD...

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://e-sad.info.pl/blog/


Dziś większość spraw urzędowych można załatwić elektronicznie, jednak nie wszyscy wiedzą, że ten sposób funkcjonuje także w przypadku procedur związanych z wnoszeniem pozwów o zapłatę. Sposób ten jest bardzo dobry i skuteczny jeśli mamy problem z dłużnikiem, który nie chce dobrowolnie spałcić należności.Żeby móc załatwić taką sprawę elektronicznie i dzięki temu nie musieć nawet wychodzić z domu wystarczy skontaktować się z platformą https://e-sad.info.pl/. Prawnicy związani z platformą wyjaśnią szczegółowo jak działa e- sąd, a także wezmą na siebie wszystkie formalności, zaczynając od wysąlania wezwania o zapłatę poparte oficjalnym nakazem. Takie wezwanie to pierwsza próba porozumienia sie z dłużnikiem. Gdy dłużnik jednak nie odda pieniędzy w ciągu 14 tu dni, postepowanie przejmie komornik.

Elektroniczne Postępowanie Upominawcze daje masą mozliwości powodom, którzy chcą skorzystać z wyndykacji sądowej drogą internetową. Korzystając z platformy mamy pewność, że naszą sprawą zajmie się doświadczony prawnik, który doskonale wie, jak wypełnić formularz pozwu o zapłatę, uwzględniając konkretną kwotę. Uwzględni też szczegółowo dowody niezbędne do sprawy. Kancelaria wniesie pozew do sądu, uzyska nakaz zapłaty i zajmie się postępowaniem windykacyjnym.

Ta nowoczesna platforma zajmuje się przede wszystkim sprawami cywilnymi, pracowniczymi i gospodarczymi sprawami bezspornymu, które stały się wymagalne najpóźniej trzy lata przed złożeniem pozwu. Portal pojawił się w polskim porządku prawnym 10 stycznia 2010 roku. Nie rozstrzyga czy roszczenia są zasadnie, a jego działanie wynika z założeń ustawodawcy. Inaczej mówiąc, platforma maksymalnie przyspiesza sprawy "oczywiste".

Podsumowując - usługa skierowana jest dla usług bezspornych wierzytelności powstałych pomiędzy przedsiębiorcami przed 28 kwietnia 2013 roku, w sprawach spornych negocjacje prowadzone sa przez wierzyciela, a kancelaria przekazuje korespondencję otrzymaną od dłużnika. Zajmuje sie też zleceniem wierzyciela wykreślenia wierzytelności z giełdy oraz rejstru dłużników.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka