piątek, 26 sierpnia 2022

CO POTRZEBUJĄ NASZE DZIECI DO SZKOŁY?

Zdjęcie pochodzi ze strony https://kolorowy-zeszyt.pl

Wrzesień nadchodzi wielkimi krokami, a razem z wrześniem nasze pociechy wracają do szkół. Dla rodziców straszych roczników to nic nadzwyczajnego, ale dla "pierwszaków" to prawdziwe święto. Na forach, blogach i wśród znajomych zauważyłam, że bardzo często przewija się temat wyprawki szkolnej. Postanowiłam więc troszkę podpowiedzieć z czego powinna się składać wyprawka szkolna ucznia klasy pierwszej.


Moje dziecko w tym roku idzie do klasy trzeciej, jednak jego wyprawka niewiele różni się od tej dla uczniów klasy pierwszej. I to syn pomaga mi dziś napisać Wam jakie przybory szkolne są potrzebne do 1 klasy.

Jaki ołówek do 1 klasy?

Rodzajów ołówków jest całe mnóstwo, począwszy od tradycyjnych ołówków HB (polecanych do pierwszej klasy z racji tego, że nie są zbyt twarde) przez ołówek z gumką, ołówek grafitowy, ołówek do rysowania, ołówek trójkątny, magiczny ołówek do nauki pisania a na ołówku dla leworęcznych skończywszy. Są jeszcze inne rodzaje, które możecie zobaczyć klikając w link pod zdjęciami lub w słowa podświetlone na niebiesko, jednak dla pierwszaka wystarczą te, które wypisałam. Przy wyborze należy kierować się także sugestią nauczyciela.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://kolorowy-zeszyt.pl/10729-artykuly-szkolne
 
Gumki do zmazywania.

I w tym wypadku wybór jest spory, jednak przy wyborze kierujmy się wysoką jakością. Dopatrzyłam się, że gumka do gumowania może być artystyczna chlebowa, artystyczna zielona, gumka do ścierania trójkątna, gumka myszka, gumka do mazania mini, gumka ołówkowa chlebowa, gumka neonowa i wiele, wiele innych, których nie jestem w stanie tu wypisać i w związku z tym znów zapraszam do kliknięcia w link pod zdjęciami lub w słowa podświetlone na niebiesko i samodzielnego wyboru wedle sugestii nauczyciela.

Temperówka ze zbiorniczkiem.

Jeśli mamy już ołówek i gumkę, to nadszedł czas na porządną temperówkę ze zbiorniczkiem. Z mojego doświadczenia najlepiej sprawdzają się właśnie te ze zbiorniczkiem, gdyż zaoszczędzi to sporego bałaganu nie tylko w szkole, jak i w domu. Polecam też zerknąć czy kupowana temperówka do kredek ma dwa otwory, co przydaje się zarówno w przypadku klasycznych kredek i ołówków, jak i kredek jumbo. Takie 2 w 1 ;)

Klej.

Najbardziej polecanym klejem przez nauczycieli jest klej w sztyfcie Amos Glue Sticks. Występuje on w wersji klasycznej i w wersji magic. Świetnie klei, dobrze się rozprowadza, jest wydajny i nie brudzi rączek naszych pociech.

Linijka

Tu nie będę się rozpisywała, bo dla ucznia 1 klasy najlepsza jest zwykła linijka 10 cm.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://kolorowy-zeszyt.pl/10729-artykuly-szkolne

Kredki do rysowania.

Kredki ołówkowe również mają całą gamę produktów do wyboru. Są kredki ołówkowe miękkie, kredki ołówkowe pastelowe, kredki twarde, kredki jumbo itd. Ja polecam kredki jumbo, bo dla niewyćwiczonych paluszków ucznia będą mniej kłopotliwe, a i kolory mają soczyste i trwałe. 

Niezbędne będą też:
 
blok techniczny biały a4,
blok techniczny kolorowy a4,
farby plakatowe np. astra, 
plastelina dla dzieci, 
zeszyt 16 kartkowy w trzy linie,
zeszyt 16 kartkowy w kratkę, 
zestaw do malowania pastelami, 
kolorowe długopisy żelowe. 

Wszystkie opisane przeze mnie produkty znajdziecie pod wspomnianymi wcześniej linkami i słowami podświetlonymi na niebiesko. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka