Wyobrażacie sobie jakby to było, gdyby z dnia na dzień Wasz blog czy vlog stał się bardzo, bardzo sławny? Wszędzie o Was piszą, licznik wariuje i brakuje skali - marzenie każdego blogera. Jednym się to udaje, a drugim nie do końca... Bohaterce "Milion odsłon Tash" się udało, tylko czy poradzi sobie ze sławą?
Natasha, zwana Tash, to prawdziwa fangirl. Uwielbia czytać, a jej
ukochany pisarz to Lew Tołstoj. Jej pokój wypełniają cytaty z jego
książek i plakaty. Jest też vlogerką. Na jednym ze swoich kanałów na podstawie „Anny
Kareniny” Tołstoja tworzy wraz z paczką przyjaciół serial internetowy
„Nieszczęśliwe rodziny”. Pewnego dnia Tash nie może uwierzyć własnym oczom: liczba subskrybentów
jej kanału na YouTubie rośnie w błyskawicznym tempie. I zaczyna się:
GIF-y, fanarty, szaleństwo na Twitterze, ciągły przyrost followersów…
Pisze do niej nawet Thom Causer, jeden z najseksowniejszych youtuberów,
prosząc o numer telefonu, bo chce ją lepiej poznać. Nominacja do
najważniejszej nagrody vlogerów staje się dla niej ukoronowaniem
ciężkiej pracy. Jednak wraz z rosnącą liczbą odsłon swojego kanału dziewczyna poznaje
też samą siebie. Czy znajdzie odwagę na miłość w realu? Czy razem z
przyjaciółmi udźwignie ciężar sławy? Oto utrzymana w duchu „Fangirl” oraz „Girl Online” opowieść o
internetowej sławie, vlogowaniu i życiu, które zna każdy nastolatek.
„Milion odsłon Tash” to powieść wypełniona humorem i celnymi
spostrzeżeniami dotyczącymi dorastania, którą pokochasz od pierwszej
strony i będzie to miłość z wzajemnością.
Dwa razy w życiu tworzyłam film na you tube, raz w ramach testów sprzętu elektronicznego, a drugi raz na potrzeby zbiórki charytatywnej dla mojego męża. Każdy z nich kosztował mnie wiele pracy i wiem, że ta strona medialności nie jest mi pisana, a nasza bohaterka idzie tą właśnie drogą. Wraz z przyjaciółmi emitują swój własny mini serial oparty na historii Lwa Tołstoja, który z dnia na dzień staje się hitem. Skąd nagle taka sława? Dzięki opinii pewnej blogerki, która bardzo wysoko oceniła ich pracę. I stało się - polubienia, telefony (nawet od mega fajnych youtuberów), ale i hejty. Czy Tash i grupa jej przyjaciół poradzą sobie z takim obrotem spraw? Ile będą musieli poświęcić i czy nadal pozostaną sobą? Dodatkowo Tash będzie musiała pogodzić życie on line z realem i d, onaleźć prawdziwą miłość.
Dziewczyna już zanim została sławna podobała się płci przeciwnej. To jej odpowiada, ale... Tash jest niepoprawną romantyczką i spotkania z chłopakami ogranicza wyłącznie do przyjacielskich pogawędek. Nie czuje potrzeby fizycznych zbliżeń, tym samym pokazuje czytelnikowi, że istnieje wśród młodzieży aseksualizm, który czasami może być sporym problemem. Tash wśród całego zamieszania wokół jej osoby, szuka samej siebie i swojego miejsca w życiu. Musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań, które zazwyczaj nurtują wszystkie wrażliwe nastolatki.
Powieść zakwalifikowano do młodzieżowych, być może dlatego, że jest o młodzieży, ale dla mnie jest ona również ciekawą i intrygującą książką. Napisano ją językiem młodzieży, jednak spokojnie i taki stary zgred jak ja zrozumie o co chodzi :). Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Świetne jest wszechobecne poczucie humoru, które powoduje, że uśmiechami się raz po raz i z całą pewnością nie grozi nam nuda. Dialogi można uznać za błyskotliwe, a do tego są zrównoważone z opisami. Z kolei opisy wciągają naszą wyobraźnię w fabułę i niezwykle malowniczo obrazują przygody bohaterów. Umiejętnie został też wpleciony wątek Lwa Tołstoja i rozmowy dziewczyny z jego plakatem, co bardzo dobrze przybliża nam jego postać. Chylę tez czoła przed umiejętnościami autorki w opisywaniu uczuć, robi to genialnie.
Polecam książkę czytelnikom szukającym literatury lekkiej, przyjemnej, ale zarazem pouczającej.
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz
Cieszę się, że tu jesteś. Twoja obecność jest moją motywacją. Zapraszam.